Vo Veľkej Británii rastie záujem o Bitcoin

BITmarkets BITmarkets

Máme tu novú štúdiu, ktorá odhalila, že viac než 90 % britských občanov už počulo o Bitcoine a približne 9 % má dokonca BTC v portfóliu.

21 % občanov Spojeného kráľovstva tvrdí, že Bitcoin bude rovnako populárny ako platby v hotovosti alebo kartou.

Údaje zverejnené výskumnou agentúrou YouGov prekvapivo vykazujú pozitívny postoj používateľov k Bitcoinu. Obzvlášť s ohľadom na medvedí trh, ktorý trvá takmer rok.

Zatiaľ čo väčšina respondentov ohodnotila svoje znalosti o Bitcoine ako „nie príliš dobré,” viac než 1/5 respondentov predpovedá, že Bitcoin bude raz rovnako populárnym spôsobom platby ako hotovosť alebo platba kartou. Prieskum prebiehal v čase, kedy sme práve oslavovali desiate výročie publikácie whitepaperu Bitcoinu od Satoshiho Nakamota.

Je zaujímavé, že používatelia, ktorých sa agentúra pýtala na myšlienku decentralizáciu Bitcoinu, vyjadrili väčšinou svoj neutrálny alebo negatívny postoj. Len 1 z 10 Britov uviedol, že ovládanie digitálnych mien používateľmi namiesto bankami je niečo pozitívne. To môže znamenať, že ľudia v tejto krajine sú stále príliš zvyknutí na tradičný finančný systém.

Záver

Vo Veľkej Británii bude úspech kryptomien určite ovplyvnený aj Brexitom. Máme však obavy z toho, že namiesto toho, aby sa ich úrady a ľudia zaoberali tým, ako sa čo najlepšie zapojiť do tejto digitálnej revolúcie, budú musieť riešiť práve Brexit, ktorý by ju tak mohol oproti iným krajinám spomaliť.
Celý prieskum v anglickom jazyku nájdete TU.
Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński. 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.