[SPRÁVY] Baidu spúšťa vlastný blockchainový protokol – Slovinsko bude mať BTC nákupné centrum

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Baidu spúšťa vlastný blockchainový protokol – Slovinsko bude mať BTC nákupné centrum – Čínska firma vybrala vydaním vlastnej kryptomeny 17 mil. USD aj napriek zákazu ICO – Brian Kelly tvrdí, že investori neoceňujú potenciál XRP – ZenCash pod 51% útokom – Huobi vydáva vlastné ETF – Čínska štátna televízia tvrdí, že blockchain je 10x hodnotnejší než internet – Mesto v Austrálii sa chce stať prvým kryptomestom – Japonská korporácia ponúka úvery zaistené kryptomenami – Amazon Labs sa pridáva k ponuke BaaS platformy – Monster Inc. plánuje vlastnú kryptomenu – Indonézia rozhodla, že kryptomeny sú komodita

Správa dňa

Vyhľadávač Baidu, alias čínsky Google, oznámil, že spúšťa vlastný protokol založený na blockchaine, nazvaný „Super Chain”. Riešenie má údajne za cieľ zlepšiť problémy s energetickou náročnosťou ťažby kryptomien. Bitcoinist.com (v EN)

Najväčšie nákupné centrum Slovinska sa chce stať naozajstným Bitcoin mestom. Zhodou okolností sa už volá BTC City, jeho rozloha je 475 000 m2 a je v ňom celkom 500 obchodov. Bitcoin.com (v EN)

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com.

Kryptomeny a ICO

Čínska firma podnikajúca v zdravotníctve vybrala 120 mil. juanov (18 mil. USD) vydaním vlastnej kryptomeny a to aj napriek zákazu ICO, ktorý v Číne platí od roku 2017. Coindesk.com (v EN)

Brian Kelly, CEO kryptomenovej tradingovej firmy BKCM, verí, že investori zatiaľ nie sú schopní doceniť plný potenciál XRP a Ripple Ledger. Bitcoinist.com (v EN)

Kryptomena ZenCash bola vystavená 51% útoku na sieť, útočník niekoľkokrát reorganizoval blockchain a úspešne vykonal dvakrát dve veľké transakcie – s 13 000 a 6 600 ZEN – čo je celkom viac než 550 000 USD v dnešných cenách. Bitcoinist.com (v EN)

Tiež by vás mohlo zaujímať: Kryptomeny, ktoré sú v súčasnosti náchylné na 51% útok

Burzy

Singapurská kryptoburza Huobi sa rozhodla nečakať na Wall Street a vytvoriť vlastný ETF instrument, založený na vlastnom, nedávno vzniknutom indexe desiatich digitálnych mien. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Huobi spúšťa novú pobočku v Kórei 

Biznis

Čínska centrálna televízia, najdôležitejšia v Číne, uviedla, že ekonomická hodnota blockchainu je 10x väčšia než hodnota internetu. Coindesk.com (v EN)

O téme sme tiež písali: Čína využije blockchain na monitorovanie osôb 

Austrálske pobrežné mestečko Agnes Water sa začína profilovať ako prvé kryptomesto v snahe prilákať digitálnych nomádov a podporiť tak svoj hlavný zdroj príjmov – turizmus. CCN.com (v EN)

Zavedená japonská firma Abic corp. začína ponúkať úvery zaistené kryptomenami ako istinou. Firma tvrdí, že je prvá v Japonsku, ktorá takúto službu ponúka. Bitcoin.com (v EN)

Rôzne technologické firmy ukazujú veľký záujem o ponúkanie funkcií v rámci poskytovania blockchainu ako služby (BaaS – blockchain as a service). To umožňuje aj technologickým gigantom využiť výhody distribuovaných kníh a uľahčiť vývojárom vyvíjanie nových decentralizovaných aplikácií. Teraz sa k nim tak trochu prekvapivo pridala aj firma Amazon Web Services. TheMerkle.com (v EN)

Monster Inc. plánuje vydať vlastnú kryptomenu, ktorá by sa mala nazývať „Monster Money Token”. Firma už podala žiadosť na americké úrady. Monster tiež plánuje e-shop, kde by si užívatelia mohli za kryptomenu kupovať produkty Monster. Bitcoinist.com (v EN)

Regulácie

Indonézske regulačné orgány rozhodli, že kryptomeny sú komodity a je možné s nimi obchodovať aj na bežných futures burzách v krajine. Coindesk.com (v EN)

Naše najnovšie video:

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazin napísala Denisa.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.