Spoločnosť TRON Foundation kúpila blockchain.org – čo to znamená pre TRX token?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

TRON Foundation je firma, ktorá momentálne vyvíja blockchain rovnomennej kryptomeny a je zodpovedná napríklad za odkúpenie P2P služby na zdieľanie dát – BitTorrent. Ten bude čoskoro začlenený do TRON ekosystému. Viac informácií nájdete v tomto článku.

TRON však za posledný mesiac prešiel hneď niekoľkými veľkými zmenami. Za zmienku stojí napríklad prechod na vlastný blockchain, spustenie Tron Virtual Machine (ďalej len TVM) a v neposlednom rade aj horúca novinka – zakúpenie domény blockchain.org.

Viac o TRON-e nájdete tu.

Čo je blockchain.org a ako bude táto doména využitá?

Blockchain.org patrí medzi najväčšie blockchainové vyhľadávače súčasnosti. Ide v podstate o Google pre kryptomeny. Nájdete tam informácie o aktuálnom dianí na blockchainoch rôznych kryptomien, všetky transakcie spolu s počtom potvrdení, celkovú aktivitu siete, veľkosť mempoolov, počet nepotvrdených transakcií…

Teda, tak to bolo, než o doménu vyjadrila záujem spoločnosť TRON Foundation. Dnes už na adrese nájdete iba obrázok ktorý naznačuje, že web je v prestavbe. To sa však má veľmi rýchlo zmeniť.

blockchain org in construction

Blockhain.org a Big Data

TRON Foundation chce na tejto doméne vytvoriť nový, lepší, výkonnejší a rýchlejší blockchainový vyhľadávač, ktorý bude analyzovať obrovské množstvo dát a užívateľom ich zobrazovať v podobe prehľadných metrík.

Z blockchain.org sa stane platforma, ktorá ponúka analýzu veľkých dát (Big Data). Napríklad hodnotenie projektov, vyhľadávanie informácií a ďalšie služby pre používateľov v oblasti blockchainu. Zakladateľ TRON Foundation, Justin Sun, tiež povzbudzuje ostatných, aby sa podieľali na tomto projekte a spoločne vybudovali platformu, ktorá podporí rast blockchainového priemyslu.

Čo to znamená pre TRON?

Analýza dát sa bude diať na TRON blockchaine. Pôjde tak o druhú využiteľnú službu (prvou je BitTorrent) bežiacu na tejto decentralizovanej sieti. TRON blockchain v súčasnosti vďaka spusteniu TVM disonuje obrovským výpočtovým výkonom. A v budúcnosti sa situácia s najväčšou pravdepodobnosťou ešte zlepší.

Očakávať teoreticky môžeme napríklad prechod na DPoS (Delegated Proof of Stake) konsenzus algoritmus. Tento algoritmus spolu s ďalšími optimalizáciami v budúcnosti umožní spracovať viac než 100 000 transakcií za sekundu.

O porovnaní PoS a DPoS pripravujeme článok, ktorý čoskoro vyjde na našom webe.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: ethereumworldnews.com