Nový výskum – Bitcoin je bezpečné úložisko úspor a prostriedok k lepšiemu finančníctvu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa nedávno vydanej štúdie od Infiniti Research budú kryptomeny zvyšovať efektivitu finančníctva. Samotný Bitcoin potom predstavuje alternatívu pre krajiny s nestabilnou ekonomikou.

Kryptomeny ovplyvňujú finančný priemysel

Čím ďalej, tým častejšie sa stretávame s výskumami rôznych kryptomien. Jeden taký nedávno vydala spoločnosť Infiniti Research. Jeho názov znie Top 4 Types of Digital Currency and Their Impact on The Financial Industry” čiže 4 typy kryptomien a ich vplyv na finančníctvo.

Tento výskum zhŕňa fakt, že aj keď nie sú kryptomeny tak všeobecne prijaté, majú veľký vplyv na celosvetové finančníctvo – uľahčujú totiž medzinárodné transakcie. Vďaka tomu výskumný tím predpokladá výrazné zníženie nákladov pri zmene peňazí v zahraničí.

K benefitom radíme aj blockchain, vďaka ktorému sú transakcie virtuálnych mien riešené v reálnom čase. Ak by ho začali používať aj banky, šetrilo by to čas a pre užívateľov by to predstavovalo novú, chytrú možnosť platby.

Štúdia opisuje 4 kryptomeny. Ako vedúcu menu radí Bitcoin (BTC), ktorý je nasledovaný Ethereom (ETH), Monerom (XMT?) a Dashom (DASH). Výskum popisuje silné stránky každej z týchto štyroch digitálnych mien.

Napríklad Monero si zakladá na súkromí, bezpečnosti a nepreukázateľnosti meny, čo užívateľom poskytuje anonymitu každej transakcie. Výhoda Dasha spočíva, rovnako ako u Monera, v anonymite. Tú užívatelia získajú vďaka vychytávke Darksend”.

Bitcoin ako záchrana pri kríze

Štúdia vyzdvihuje ako prípad Venezuelu, kde Bitcoin poslúžil ako bezpečné úložisko pri tamojšej kríze.

Hoci sa digitálne meny zatiaľ veľa nerozšírili, ich použitie v krajinách, ako je Venezuela, ukazuje, že do budúcnosti môžu predstavovať plnohodnotnú náhradu Pevnej meny”. V čase tamojšej krízy totiž Bitcoin vyzeral stabilnejšie než Venezuelský bolívar.

Aj v dnešnej dobe prichádza do úvahy Bitcoin ako bezpečné úložisko peňazí.

USA chce totiž z dôvodu kolísavosti tureckej líry dvojnásobne zvýšiť poplatky na ich oceľ a hliník. Toto by mohlo spôsobiť tamojšiu malú krízu. Ako výsledok tohto nariadenia sa vďaka tamojším obchodníkom zdvihla cena Bitcoinu, a to takmer o 500 USD.

Záver

Aj napriek neveľkému rozšíreniu tvoria kryptomeny podstatnú časť dnešného finančného priemyslu a do istej miery ho aj ovplyvňujú.

Zdroj:
bitcoinist.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.