Spoločnosť Ripple chce nasledovať Coinbase a vstúpiť na burzy hneď po urovnaní sporu s SEC

0

Najväčší externý investor spoločnosti Ripple, SBI Group, dnes avizoval, že firma chce vstúpiť na verejné burzy. Stane sa tak vraj krátko po urovnaní súdneho sporu s americkou regulačnou autoritou SEC.

Ripple mieri na verejné burzy

Šéf japonskej finančnej skupiny SBI Groub Yoshitaka Kitao tvrdí, že CEO Ripplu Brad Galrinhouse a predseda predstavenstva Chris Larsen majú v pláne zalistovať akcie spoločnosti na verejné burzy.

“Po súčasnom súdnom spore pôjde spoločnosť Ripple na verejné burzy. Chce to súčasný generálny riaditeľ, aj Chris to chce urobiť.”

Kitao to investorom SBI Group oznámil nedávno na video konferencii. Očakáva, že po vstupe Ripplu na burzy sa investícia do tejto spoločnosti konečne vyplatí.

“Pravidelne iinvestujeme do fintech spoločností, ich technológie využívame aj v našej firme a tiež ich rozširujeme do celého odvetvia. To je základná stratégia SBI Group.”

Zaujíma vás Ripple a XRP? Pridajte sa do našej diskusnej skupiny na facebooku.

Token XRP po dlhej odmlke konečne na vzostupe

Kryptomena spoločnosti Ripple, token XRP, za posledné týždne konečne ožil. Jeho hodnota na kryptoburzách dosiahla hodnoty, ktoré sme nevideli od roku 2018. Aktuálne sa obchoduje za 1,4 USD a pred 15. dňami dokonca dosiahol dva doláre.

XRP v roku 2021
XRP v roku 2021

Ešte v marci ho pritom bolo možné nakúpiť za necelých 50 centov a v decembri, krátko po oznámení žaloby od SEC, dokonca za 20 centov. XRP je aktuálne s kapitalizáciou 63 miliárd dolárov na štvrtej priečke rebríčka coinmarketcap a má 10-miliardový náskok pred stablecoinom Tether USDT.

Zistite viac o spore Ripplu s SEC:

Všetko čo potrebujete vedieť o žalobe SEC na Ripple – za koľko sa oplatí nakupovať XRP?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.