Bitcoin prepad bart simpson pada dole void dump manipulacia 10 000 $

Cena Bitcoinu posledný týždeň stagnuje. Po nepríjemných prepadoch prebieha konsolidácia na hladine 54 000 USD a čaká sa, čo príde. Zaujímavých pohybov sa možno dočkáme už v piatok, prípadne cez víkend. Na derivátových burzách totiž expirujú BTC opcie za rekordných 4,2 miliardy dolárov.

Na tejto expirácii je zaujímavé, že ak skončí na aktuálnej cene (54 000 USD), drvivá väčšina kontraktov bude bezcenná a profi traderi skončia v obrovských stratách. TO je presný opak situácie, v ktorej sú opcie Etherea. Ak by došlo k expirácii dnes, až 91% skončí v zisku.

Rozloženie BTC opcií na trhu
Rozloženie BTC opcií na trhu

Môže vás zaujímať: Ethereum dosiahlo historické maximum! Ale je to dobrá správa pre kryptomeny?

Čo znamená rekordná expirácia opcií pre kryptomeny?

Shaun Fernando, stratég burzy Deribit avizuje, že ak dôjde k expirácii na cene 54 000 dolárov, môžeme očakávať významné zvýšenie volatility. Inými slovami, Bitcoin spraví nejaký pohyb.

Zdá sa, že profi traderi sa v apríli prepočítali. Štruktúra trhu ukazuje, že väčšina obchodníkov očakávala rast na minimálne 80 000 dolárov. Tieto kontrakty sú v podstate bezcenné.

K menšej expirácii opcií došlo aj minulý piatok. Trh s kryptomenami vtedy zaznamenal výrazný pokles a bitcoin padol pod 50 000 dolárov. Rozhodne však nie je isté, že sa rovnaký scenár zopakuje aj tento týždeň.

A ako to vidíte vy?

Aký pohyb Bitcoinu očakávate tento víkend?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete nakupovať či predávať Bitcoin a ďalšie kryptomeny, Odporúčame využiť služby burzy Binance, kde nájdete široký výber coinov a ďalších obchodných služieb Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.