[HOT] Fidelity v Q1 2019 vytvorí Bitcoin Custody riešenie pre inštitucionálnych investorov!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dnes – 30. 1. 2019 – spoločnosť Fidelity oznámila, že v najbližších dvoch mesiacoch predstaví Bitcoin Custody riešenie vhodné pre inštitucionálnych investorov. Táto správa prichádza v období, keď všetky ostatné pokusy o vytvorenie regulovaných finančných nástrojov trápia veľké odklady. Otvorenie kryptoburzy Bakkt od ICE bolo odložené na neurčito, CBoE nedávno stiahla svoj návrh na vytvorenie VanEck SolidX Bitcoin ETF a NASDAQ stále neoznámil nič určité.

O Fidelity sme už v minulosti písali. Ide o štvrtého najväčšieho asset managera na svete.  Filelity spravuje kapitál v celkovej hodnote presahujúcej jeden bilión dolárov
(1 000 000 000 000 $ – nie, nie je to chyba).

Môže vás zaujímať: Analýza indexu Nasdaq Composite – Stále v rostoucím klínu

Fidelity Bitcoin Custody

Spoločnosť Fidelity spolupracuje s 13 000 inštitúciami po celom svete. Svojimi plánmi vstúpiť na trh s kryptomenami sa netají. Dosiaľ sme však predpokladali, že využije spomínanú platformu Bakkt. Predstavenie Bitcoin Custody je pre kryptomeny skvelá správa!

Riešenie od Fidelity zabezpečí likviditu pre veľkých investorov a zaistí bezproblémový prílev kapitálu do krypto-sektora.

„Našim cieľom je sprístupniť digitálne assety ako Bitcoin pre inštitucionálnych investorov. V budúcnosti budeme aj naďalej experimentovať s kryptomenami a umožníme našim klientom obchodovať s Bitcoinom a Ethereom.”

– povedal CEO Fidelity Abigail Johnson

Dosiahol už Bitcoin svoje dno? Máte poslednú možnosť zahlasovať v ankete

(článok pokračuje pod odkazom)

Bloomberg – Bitcoin je prepredaný a podľa signálov už našiel svoje dno + ANKETA!

Pochybnosti o dobrom načasovaní

Položme si však otázku. Je toto vhodná doba na vytvorenie Bitcoin Custody? Záujem inštitucionálnych investorov o digitálne aktíva už rok klesá. Krypto-inštitúcie ako napríklad Coinbase oznámili, že sa opäť zameriavajú na retailový trh (teda na obyčajných ľudí).

Suverénnosť, s akou Fidelity oznámila Bitcoin Custody naznačuje, že táto spoločnosť nebude mať problém zaujať inštitúcie. Alebo si to aspoň myslí. Fidelity má dlhodobé vzťahy s najväčšími bankami, hedge-fondami a burzami na svete. Vieme si teda predstaviť, že bude mať úspech.

Presne to, čo krypto potrebuje!

Ak kryptomeny potrebujú jednu vec, tak je to kvalitná a bezpečná infraštruktúra schopná vyhovieť najväčším hráčom na finančnom trhu. Prílev peňazí do krypto-sektora by mohol vzpružiť Bitcoin a odpáliť ďalšiu bublinovú bombu.

Podobne začínala aj dotcom bubble na prelome tisícročia. Samozrejme, očakávať nové all time high do leta je asi nereálne, ale vstup inštitúcií by mohol ukončiť medvedí trh a urýchliť fázu akumulácie.

Kryptomeny reagujú rastom

Trh s kryptomenami už na túto správu stihol zareagovať. Bitcoin zaznamenal rast o 1 %, token XRP predviedol 10-percentný skok, Ethereum a EOS sú 2,5 percenta v pluse a na piate miesto sa opäť dostal Bitcoin Cash, ktorý dnes narástol o 6 %.

Veríme, že XRP bude mať dobrý rok. Preto sme Ripple označili ako jednu z troch kryptomien, ktoré by nemali chýbať vo vašom portfóliu! Tu nájdete ďalšie dve.

XRP

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.