S&P: Ak chcú kryptomeny uspieť, potrebujú regulácie
S&P: Ak chcú kryptomeny uspieť, potrebujú regulácie Zdroj: shutterstock.com/garyyim

Fanúšikovia kryptomien stále počúvajú slovo „regulácie.“ Nikto ešte nevie ako budú fungovať, ktorý štát ich vydá a ako kryptotrh zareaguje. Je však viac ako pravdepodobné, že sa viac dozvieme napríklad po G20 summite. Dovtedy však môžeme o zásahu regulácií do kryptomien iba špekulovať.

S&P Global Ratings

S&P Global Ratings, americká spoločnosť so sídlom v New Yorku vydala dňa 19.feburára veľmi zaujímavú reportáž. Ako predznamenal jej názov „The Future of Banking: Cryptocurencies Will Need Some Rules To Change The Game,“ (Budúcnosť bankovníctva: Kryptomeny potrebujú nejaké pravidlá, aby zmenili hru), táto správa sa zaoberala najmä dopadom kryptomien na budúcnosť vo finančnom sektore.

Začiatkom februára sme boli svedkami veľkého prepadu kryptotrhu a ďalšich finančných trhov. Nie každý však medzi týmito udalosťami vidí spojitosť. Mohamad Damak, finančný poradca pre S&P Global Ratings, sa pre CNBC vyjadril nasledovne:

Výrazný pád kryptotrhu by v tradičných trhoch nespôsobil ani zďaleka tak značný prepad. Myslím si, že kryptomeny sú zatiaľ priveľmi malé na to, aby zmenili tradičný finančný sektor a ovplyvnili dôveryhodnosť bánk.“

Damak takisto zdôraznil aj dôležitosť regulácií v kryptosvete:

„Veríme, že budúci úspech kryptomien bude veľmi záležať na koordinovanom prístupe regulátorov po celom svete. Vďaka tomu by sa mohla dôvera voči kryptomenám zvýšiť.“

Správa sa rovnako zaoberala technológiou blockchain. Táto technológia by mohla údajne narušiť celosvetové finančné trhy (v pozitívnom svetle).

Záver

Veľké spoločnosti po celom svete už začínajú experimentovať a implementovať blockchain technológiu. Na to, aby boli kryptomeny úspešné, však bude treba pár regulácií, ktoré by mali kryptomeny spraviť bezpečnejšie a prijateľnejšie pre bežných investorov a používateľov.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance