Kryptomena Aptos narástla o 400 %
Kryptomena Aptos narástla o 400 %. Zdroj: shutterstock.com/New Africa/AnotherPerfectDay

Analytici zo skupiny Kryptotrejder.sk identifikovali kryptomenu Aptos, ktorá zaznamenala raketový rast na úrovni 400 % len za 17 dní. V dnešnom článku sa pozrieme na udalosti, ktoré mohli spôsobiť tento vzostup. Z nenápadného tokenu sa totiž stala vysoko volatilná digitálna mena.

Ako vidíme na grafe nižšie, podľa údajov z TradingView sa Aptos obchoduje na cenovej úrovni 18,70 dolárov. Pre porovnanie, ešte 9. januára sa spotová cena pohybovala pod úrovňou 4 doláre. Obchodovanie na historickom maxime spôsobuje, že cena nečelí žiadnej rezistencii.

Na druhej strane najbližší support sa nachádza na zóne okolo 13 dolárov, kde krátkodobo našli dopyt a ponuka rovnováhu. Obchodné objemy od 9. januára začali masívne rásť a držia si svoju vysokú úroveň dodnes.

Aptos dosiahol obrovské zhodnotenie
Aptos dosiahol obrovské zhodnotenie. Zdroj: TradingView

TIP: Skupina Kryptotrejder funguje už viac ako 5 rokov. Ich členstvom si prešlo už viac ako 2000 ľudí. Analýzy, dôležite udalosti a signály. Pridaj sa do komunity.

Prečo Aptos narástol?

Jedným z hlavných dôvodov je zmena kódu smart kontraktu na open source. To znamená, že jednotlivé strany si môžu svoje zmluvy plne prispôsobiť. Podľa portálu News BTC sa kód zmluvy stane viac decentralizovaný.

Okrem toho blockchainová analytická firma Kaiko uviedla, že Aptos zaznamenal obrovskú aktivitu veľrýb. Očakáva sa, že narastie aj inštitucionálny dopyt a zlepší sa aj likvidita. V neposlednom rade stúpa aj záujem o Aptos NFT.

Aptos je blockchain vrstvy 1 založený na mechanizme Proof of stake. Používa programovací jazyk s názvom Move a jeho cieľom je priniesť adopciu webu 3.0 a ekosystém decentralizovaných aplikácií. Viac sa o riešeniach vrstvy 2 a 1 môžete dočítať v článku Riešenia vrstvy 2 sú budúcnosťou kryptomien. Prečo?

Podľa údajov CoinMarketCap sa Aptos nachádza na 25. mieste podľa trhovej kapitalizácie, ktorá dosahuje úroveň 3 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania sa pohybuje na hodnote 2,8 miliardy dolárov. Analytici zo skupiny Kryptotrejder.sk nám nedávno priniesli aj analýzy ďalších altcoinov v tomto článku: TOP 3 kryptomeny, ktoré majú vysoký potenciál zisku na najbližší mesiac.

Prečítaj si tiež: Kryptomeny rastú – situácia s ktorou počíta málokto môže trend otočiť