Ktorá kryptomena bola najziskovejšia tento týždeň?

Analýzy Kryptomena týždňa
Kryptomena týždňa. Zdroj: shutterstock.com/Shutter_M
BITmarkets BITmarkets

Jedna z najznámejších kryptomien súčasného cyklu po masívnom prepade opäť získala momentum a iba za 5 dní dokázala narásť o takmer 80 %. Tento vzostup spôsobil, že sa kryptomena Solana stala najziskovejším altcoinom posledného týždňa spomedzi top 100 kryptomien podľa rebríčku trhovej kapitalizácie na stránke Coinmarketcap.

V čase písania článku sa trhová kapitalizácia Solany dostala na úroveň 4,8 miliardy dolárov a denné objemy dosahujú približne 540 miliónov dolárov. Ak berieme do úvahy aj stablecoiny, Solana je v súčasnosti 14. najväčšia kryptomena. V závere roka 2022 utrpela viac ako jej konkurenti, hlavne z dôvodu napojenia na Alamedu Research a burzu FTX, čo zapríčinilo žalostný stav siete, ako sme vás informovali už skôr.

TIP: Skupina Kryptotrejder funguje už viac ako 5 rokov. Ich členstvom si prešlo už viac ako 2000 ľudí. Analýzy, dôležite udalosti a signály. Pridaj sa do komunity.

Prečo kryptomena Solana narástla?

Podľa údajov z TradingView vidíme, že trhová cena sa nachádza na hladine 13,12 dolára. Rastúci trend sa zastavil na rezistentnej zóne, ktorá sa nachádza na bode kontroly 13,63 dolára. Je pravdepodobné, že rast už dosiahol svoj vrchol a z krátkodobého hľadiska pôjde cena opäť do korekcie.

SOL/USD

SOL/USD. Zdroj: TradingView

Prečo ale z ničoho nič Solana začala tak prudko rásť? Jedným z dôvodov je aj dávnejší Vitalikov tweet, kde povedal, že sieť Solana sa môže pochváliť silnou komunitou vývojárov. Ďalším dôvodom je meme coin BONK, ktorý vznikol práve na Solane. Popularita tejto mince prudko vzrástla, čo spôsobilo aj raketový rast aktivity na sieti Solany.

Devastujúce následky krachu burzy FTX spôsobili, že Solana klesla v najnižšom bode až o 97 % od svojho historického maxima. Hrozila jej dokonca likvidácia, o čom sa viac môžete dočítať v článku Graf na dnes: majte sa na pozore pred Solanou. Hrozí kryptomene likvidácia?

Sieť dostávala jeden úder za druhým a mnohí účastníci trhu začali šíriť správy, že Solana je mŕtva, čo populárni kryptomenoví experti popierali. Zdá sa, že jedna z najväčších kryptomien narazila na dno a svitá jej na lepšie zajtrajšky. Investori by ale nemali zabúdať na to, že cena musí krátkodobo vychladnúť.

Prečítaj si tiež: Graf na dnes: mŕtvemu kryptomenovému projektu predpovedajú 10-násobný rast, má to však jeden háčik

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.