V Kanadskom parlamente predložili zákon na podporu kryptomien!
V Kanadskom parlamente predložili zákon na podporu kryptomien! ,zdroj: www.shutterstock.com/JOCA_PH

V Kanade bol predložený zákon na podporu rastu kryptomenového sektora. Kanada má potenciál a mala by prilákať miliardy dolárov na investície do rýchlo rastúceho priemyslu kryptomenových aktív!

V parlamente minulý týždeň predstavili návrh zákona, ktorý je prvý svojho druhu v Kanade. Poslanec, ktorý návrh zákona predstavil, chce presadiť, aby sa to stalo realitou.

Mohlo by ťa zaujímať: Guvernér národnej banky v Maďarsku chce zakázať kryptomeny v celej EÚ!

Takýto zákon môže Kanade pomôcť stať sa jedným z „krypto-centier“

Členka kanadskej dolnej snemovne, Michelle Rempel Garner, navrhla tzv. „Bill C-249“, ktorý by podporil rast v odvetví kryptomien v druhej najväčšej krajine na svete. Návrh zákona by vyžadoval od členov parlamentu, aby sa spojili s vedúcimi predstaviteľmi odvetvia s cieľom vytvoriť vhodné predpisy a regulácie.

Poslankyňa Garner zverejnila nasledujúci status:

Kanada by mala prilákať miliardy dolárov na investície do rýchlo rastúceho priemyslu kryptomenových aktív. Predstavila som návrh zákona, prvý svojho druhu v Kanade, aby som zabezpečila, že sa to stane realitou!“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Návrh zákona taktiež vyžaduje, aby kanadský minister financií „vyvinul národný rámec na podporu rastu sektora kryptomenových aktív“. Okrem toho požaduje, aby minister konzultoval s osobami pracujúcimi v tomto sektore.

Zákonodarkyňa vysvetlila, že niektorí vládni predstavitelia už aktívne diskutujú a stanovujú pravidlá týkajúce sa kryptomien. Poukázala však na to, že mnohí z nich nie sú vôbec oboznámení s tým, čo sú to kryptomenové aktíva, ako fungujú alebo aký majú veľký potenciál pre ekonomický rast.

„Aby sa Kanada stala svetovým lídrom, krajina sa musí uistiť, že odborníci na kryptomenové aktíva a investori nám povedia, akú politiky potrebujú, alebo akú nepotrebujú. Tento zákon vyžaduje, aby minister financií formálne zabezpečil, že ich vplyv pomôže rozvíjať túto politiku.“

Čítaj ďalej: Medziročná inflácia USA dosiahla 7,5 % – bude tento trend tlačiť Bitcoin hore?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance