Hash rate Bitcoinu dosiahol nové ATH
Hash rate Bitcoinu dosiahol nové ATH. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Hash rate Bitcoinu sa vyšplhal na nové historické maximum 248,11 EH/s. Za 24 hodín dokázal tento ukazovateľ poskočiť o výraznú hodnotu.

Hash rate Bitcoinu na novom ATH

Rýchlosť hashovania v sieti BTC dosiahla počas víkendu nové historické maximum na úrovni 248,11 EH/s. Rýchlosť hashovania vyskočila v priebehu 24 hodín až o 31,69 %. Je to veľmi dôležitý ukazovateľ, ktorý jasne ukazuje, ako je Bitcoin odolný voči útokom a ako rýchlo rastie globálna sieť ťažiarov.

Prečítaj si tiež: Mike Novogratz: „Sektor NFT v roku 2022 prekoná kryptomeny“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Najnovší rast tohto ukazovateľa odzrkadľuje aj vysokú bezpečnosť a odolnosť siete voči potenciálnym útokom zo strany hackerov, ktorých však tento stav odrádza.

Hash rate BTC na novom ATH
Hash rate BTC na novom ATH. Zdroj: YCharts

Hash rate poskočil z hodnoty 188,40 EH/s až na 248,11 EH/s za necelých 24 hodín. Za posledný rok sa tento dôležitý ukazovateľ dokázal vyšplhať až o 54,33 %. Dôležitým faktorom je, že ťažiari našli po čínskych zákazoch nové, priateľsky zamerané krajiny. Sieť tak zažila prudké oživenie, ktoré nakoniec dospelo až k novému ATH.

Miera hashovania v jednotlivých krajinách
Miera hashovania v jednotlivých krajinách. Zdroj: ccaf.io

Aktuálne prispievajú ťažiari s trvalým pobytom v USA k celosvetovej miere hashovania v sieti BTC mierou až 35,4 %.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance