Pozicka uver na byvanie hypoteka

Začína jeseň a spolu s ňou aj úverová vojna. Slovenské banky sa bojujú o klientov a ponúkajú hypotéky s extrémne nízkymi úrokami. Väčšina ich už stiahla pod jedno percento a niektoré dokonca atakovali pol percenta p.a. Vziať si pôžičku na bývanie teda nikdy nebolo výhodnejšie.

Prvé jesenné mesiace sú po jari druhým najdôležitejším obdobím pre banky. Hypotéky si teraz berie stále viac mladých, ktorí chcú mať vlastné bývanie a neplatiť zbytočne drahé nájmy. Tie sa v niektorých slovenských mestách vyšplhali tak vysoko, že vziať si hypotéku je podstatne výhodnejšie a aj lacnejšie. Platiť za jednoizbový byt 400 € mesačne totiž rozhodne nie je nič výnimočné.

Americké akcie prežili najhoršie týždne za pol roka – Ako dopredu zistiť, či budú rásť?

Najlacnejšiu hypotéku ponúka UniCredit bank – Môžete ju použiť aj na refinancovanie vášho úveru

V predháňaní momentálne drží prim UniCredit bank, ktoré pre klientov ponúka úver s úrokom od 0,39% p.a. Ide o najnižší úrok s trojročným fixom v histórii.

„Prichádzame s historicky najnižšou úrokovou sadzbou na hypotékach s trojročnou fixáciou, chceme podporiť tých, ktorí hľadajú vlastné bývanie. Hypotéku je možné použiť na kúpu, výstavbu či rekonštrukciu alebo na refinancovanie úveru z inej banky,”

– povedala Zuzana Ďuďáková, hovorkyňa Unicredit Bank.

„Úver môžu získať tí, ktorí si uzavrú zmluvu o úveru do 80 % z hodnoty nehnuteľnosti s poistením splácať úver a záväzkom posielať si na účet jeden a pol násobok splátky úveru.” 

Zaujímavá investičná príležitosť: Zlato je pripravené na rast! – Oplatí sa nakupovať za 2000 dolárov?

Sú tak lacné hypotéky bezpečné pred druhou vlnou pandémie koronavirusu?

Ponúkať hypotéky z tak nízkymi úrokmi na začiatku druhej vlny koronavirusu môže byť nebezpečné. Slovensko v posledných dňoch zaznamenalo rekordný výskyt nových prípadov a to ešte len začína jeseň. Podobne je to aj v susedných krajinách. V Česku mali viac než tisíc nových nakazených štyri dni po sebe.

COVID-19 je v podstate chrípkový vírus a najlepšie sa teda šíri v chladných mesiacoch. O pár týždňov už môže pandémia zúriť naplno, čo ešte urýchli nedávne otvorenie škôl. Ak vláda nakoniec pristúpi k ďalšiemu uzavretiu obchodov a podnikov, môže to vymazať mnoho pracovných miest a ľudia ktorí si teraz vezmú úver ho čoskoro nebudú schopní splácať.

Banky teraz lákajú klientov zaujímavými hypotékami, no nekopú si tým vlastný hrob? Ak im ich ľudia prestanú splácať, môžu mať z toho veľké problémy. Snáď to majú ošetrené a neskončia ako Amerika v roku 2008.

Ak teda premýšľate nad hypotékou, buďte opatrní. Máte bezpečné zamestnanie? Máte dostatok financií, aby ste vykryli aj niekoľkotýždňovú karanténu? Ak podnikáte, budete schopní splácať aj v prípade ďalšieho uzatvorenia ekonomiky? To sú otázky, ktoré by ste sa mali sami seba opýtať, než sa zadĺžite na celý život.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance