Americké indexy prežili najhoršie týždne za pol roka – Ako dopredu zistiť, či budú pokračovať?

0

Americké akciové trhy majú za sebou perné dva týždne. Po marcovom mega prepade ktorý od základu otriasol celým ekonomickým systémom a donútil FED vytlačiť cez 8 biliónov dolárov sme konečne zaznamenali ďalší veľký pokles. Pol roka nepretržitého rastu skončilo a hlavné americké indexy uzavreli pod strednedobou trendline.

Je vhodné dodať, že dva týždne dumpov ešte nemusia nič znamenať. Po ziskovom polroku ide v podstate o miernu korekciu. Ako sme hovorili na našom streame, trhy teraz trápi veľká volatilita. Tá sa prejavuje rýchlym rastom, ale ešte rýchlejšími prepadmi. Jeden sme teraz mohli sledovať v priamom prenose.

Prečítajte si: Priemerná mzda Slovákov historicky klesá – Čo môžeme očakávať v nasledujúcich mesiacoch?

Ako dopredu odhadnúť, ktorým smerom sa vyberú akciové trhy?

Dve červené weekly sviece za sebou sme už dlho nevideli. Situácia teraz vyzerá naozaj zaujímavo. Odliv kapitálu z trhov mimochodom o deň skôr zaznamenali aj kryptomeny, ktoré si celý dump odbili už 2.9. Akcie významnejšie klesli až 3.9. a odvtedy neprestali.

Bude zaujímavé sledovať, čo sa stane v pondelok, keď sa opäť otvoria burzy. Hint námmôže dať aj Bitcoin, ktorý v posledných mesiacoch pôsobí ako kanárik, keďže je citlivejší na príliv a odliv kapitálu z trhu. Odporúčame teda pozorne sledovať pohyby kryptomien cez víkend a v pondelok pred začiatkom obchodovania v USA.

Zasadá rada ECB, prichádza nová monetárna politika a viac stimulačných balíčkov

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre