Skutočné volume na trhu s Bitcoinom dnes prekonalo miliardu dolárov!

BITmarkets BITmarkets

V poslednej dobe sa na Kryptomagazine snažíme spropagovať web od spoločnosti Bitwise, na ktorom môžete sledovať reálne denné objemy zobchodovaných Bitcoinov. Tieto objemy sú síce o cca 95% nižšie, než aké ukazuje napríklad coinmarketcap, ale sú reálne. A to je dôležité! Volume je jeden z najdôležitejších indikátorov a dá sa podľa neho krásne obchodovať, ale najprv je potrebné zaobstarať si kvalitné dáta.

Naučte sa obchodovať podľa indikátoru volume.

Podľa webu bitcointradevolume.com dnes reálny objem zobchodovaných Bitcoinov na burzách prekonal jednu miliardu dolárov! Binance je na prvom mieste s 360 miliónmi. Druhý je Bitfinex ($190 mil), tretí prekvapivo Kraken ($130 mil) a štvrtý Coinbase Pro ($125 mil). Ľahko nad stomiliónovou hranicou je aj európsky Bitstamp ($103 mil). Na trhoch s futures sa zobchodovalo 114 miliónov, pričom 111 miliónov pripadá na burzu CME a 3 milióny na CBoE.

Čo môže za masívny nárast volume?

Včera bola situácia o niečo horšia. Na tradičných trhoch sa zobchodovalo slabých 230 miliónov, čo je hlboký podpriemer. Dnešný skok môžeme pripísať pumpe na trhu s kryptomenami. Bitcoin dnes ráno povyskočil z 4200 $, prekonal kľúčovú rezistenciu a otestoval hladinu 5000 $. Test tejto ceny však nedopadol dobre a momentálne sa obchoduje ľahko pod 4800 $ (USD trhy) a ľahko pod 4900 $ (USDT trhy).

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

V najbližších dňoch očakávame otestovanie hornej hrany kľúčovej rezistencie – 4500 $, v tom horšom prípade môžeme klesnúť až na 3970 $. Zhora nás zase obmedzuje spomínané okrúhle číslo 5000 $.

Tak ako tak, tešiť sa môžeme na poriadnu volatilitu. Momentálne nemá zmysel analyzovať trh. Je potrebné počkať, až sa situácia upokojí. V stredu už budeme múdrejší. Ak ste ešte nevystúpili z pozícií, môžete si nastaviť stoploss ľahko pod 4500 $, hlavný target je 5000 $.

Čo čítať ďalej?

MEGA pumpa Bitcoinu – Práve sme sa dostali nad kľúčovú rezistenciu!!!

Disclaimer/ Tento článok nemožno považovať za finančné poradenstvo. Trhy s kryptomenami sú často nevyspytateľné. Za prípadné straty neručíme. Ak máte záujem o profesionálne analýzy, obchodné odporúčania a komentáre k trhu, sledujte Trading11.com