MEGA pumpa Bitcoinu – Práve sme sa dostali nad kľúčovú rezistenciu!!!

Novinky Kvôli tomuto bitcoin rastie
Kvôli tomuto bitcoin rastie. Zdroj: shutterstock.com/Sittipong Phokawattana
BITmarkets BITmarkets

Wau, dnešné ráno bolo iste pre každého fanúšika kryptomien úplne úžasné. Bitcoin sa totiž po dlhej konsolidácii v intervale 3800 – 4200 $ konečne pohol. V prehľadoch trhu som síce ako pravdepodobnejšiu variantu označil pohyb smerom dole, no to sa našťastie nestalo. Práve naopak! Behom niekoľkých hodín sme sa dostali o 500 $ vyššie!

Z ceny 4150 $ na ktorej sa Bitcoin nachádzal v noci dnes ráno vyskočil na súčasných 4700$. Prerazil tak kľúčovú rezistenciu v intervale 4200 – 4500 $ (sivá), ktorá nás od začiatku roka obmedzovala v ďalšom pohybe. Bitcoin teraz túto rezistenciu bude musieť zhora otestovať. Ak bude test úspešný, stane sa z nej veľmi silný support.

1W BTC/USD - Coinbase Pro

1W BTC/USD – Coinbase Pro

Zdá sa, že včerajšia analýza od IXOYE z Trading11 sa vyplnila – ale trochu rýchlejšie, než všetci čakali 😀

Pozor na Barta!

Samozrejme, stále je tu možnosť, že Bitcoin o týždeň spraví ukážkovú otočku a dostane sa späť pod kľúčový interval (sivá). To by bolo zlé. Nálada na trhu by sa veľmi zhoršila a ľudia by v očakávaní ďalších výpredajov uzavreli svoje pozície. Takto funguje formácia Bart. Viac o nej sa dočítate tu.

Na túto eventualitu si treba dávať veľký pozor, pretože z psychologického hľadiska nahráva veľkým hráčom – týždeň budú potichu predávať za vyššie ceny, následne dumpnú Bitcoin čo spôsobí lavínu a nakupovať budú o 30-50% nižšie.

Vyhliadky do budúcnosti – Skončil medvedí trend?

Bitcoin z technického hľadiska prekonal dlhodobú klesajúcu trendline. Stret s touto trendline v minulosti vždy skončil masívnym výpredajom. Naposledy v novembri 2018, kedy sme sa prepadli z 6500 $ na 3200 $.

To je úžasná správa a s trochou šťastia môže práve dnešné ráno symbolizovať otočku trendu. Avšak dajme si pozor na prílišný optimizmus! Nezabudnite svoje pozície na burze zaistiť stoplossom. Stále nie je rozhodnuté. Ako sme už niekoľkokrát písali, rok 2019 bude rokom konsolidácie. Nad sebou máme silnú rezistenciu (5800 – 6500 $) a prekonať ju vôbec nebude jednoduché.

Sledovať ceny kryptomien môžete aj na našom webe KMcap.eu.

kmcap