MEGA pumpa Bitcoinu – Práve sme sa dostali nad kľúčovú rezistenciu!!!

12

Wau, dnešné ráno bolo iste pre každého fanúšika kryptomien úplne úžasné. Bitcoin sa totiž po dlhej konsolidácii v intervale 3800 – 4200 $ konečne pohol. V prehľadoch trhu som síce ako pravdepodobnejšiu variantu označil pohyb smerom dole, no to sa našťastie nestalo. Práve naopak! Behom niekoľkých hodín sme sa dostali o 500 $ vyššie!

Z ceny 4150 $ na ktorej sa Bitcoin nachádzal v noci dnes ráno vyskočil na súčasných 4700$. Prerazil tak kľúčovú rezistenciu v intervale 4200 – 4500 $ (sivá), ktorá nás od začiatku roka obmedzovala v ďalšom pohybe. Bitcoin teraz túto rezistenciu bude musieť zhora otestovať. Ak bude test úspešný, stane sa z nej veľmi silný support.

1W BTC/USD - Coinbase Pro
1W BTC/USD – Coinbase Pro

Zdá sa, že včerajšia analýza od IXOYE z Trading11 sa vyplnila – ale trochu rýchlejšie, než všetci čakali 😀

h6-010419-stamp-t11-KT
Zdroj: Trading11.com

Pozor na Barta!

Samozrejme, stále je tu možnosť, že Bitcoin o týždeň spraví ukážkovú otočku a dostane sa späť pod kľúčový interval (sivá). To by bolo zlé. Nálada na trhu by sa veľmi zhoršila a ľudia by v očakávaní ďalších výpredajov uzavreli svoje pozície. Takto funguje formácia Bart. Viac o nej sa dočítate tu.

Na túto eventualitu si treba dávať veľký pozor, pretože z psychologického hľadiska nahráva veľkým hráčom – týždeň budú potichu predávať za vyššie ceny, následne dumpnú Bitcoin čo spôsobí lavínu a nakupovať budú o 30-50% nižšie.

Vyhliadky do budúcnosti – Skončil medvedí trend?

Bitcoin z technického hľadiska prekonal dlhodobú klesajúcu trendline. Stret s touto trendline v minulosti vždy skončil masívnym výpredajom. Naposledy v novembri 2018, kedy sme sa prepadli z 6500 $ na 3200 $.

To je úžasná správa a s trochou šťastia môže práve dnešné ráno symbolizovať otočku trendu. Avšak dajme si pozor na prílišný optimizmus! Nezabudnite svoje pozície na burze zaistiť stoplossom. Stále nie je rozhodnuté. Ako sme už niekoľkokrát písali, rok 2019 bude rokom konsolidácie. Nad sebou máme silnú rezistenciu (5800 – 6500 $) a prekonať ju vôbec nebude jednoduché.

Sledovať ceny kryptomien môžete aj na našom webe KMcap.eu.

kmcap

12
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MilanmichalLiborLatoreKrypto-Fun Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

No z pohľadu analytika je fakt „úžasné“ keď nastane menej pravdepodobný scenár ako ten viac pravdepodobný. Načo potom analyzujete, keď aj tak, čokoľvek sa stane je super. Potom netreba dávať nezmyselné možné analytické predpovede, pre fanúšikov bude stačiť ak bude všetko servírované v pozitívnom duchu „wow“. Lepšie byť autentický nadšenec ako komický analytik 🙂

axell
Guest
axell

Ja som to tu už spomínal a napĺňa sa čo som povedal. po prvé, nie TA ale fundamenty sú a budú rozhodujúce. Po druhé, pattern posledných 3 mesiacom je jasne akumulačný. Hráči vstupujú do trhu. TA tento rok nebude hrať v predpovediach prim lebo fundamenty ju prevalcujú.

Milan
Guest
Milan

„Komický analytik“. Lépe bych to neřekl. Jestlipak představitelé kryptomagazínu vědí, jakou mají pověst např. u těžařů 😀

pet
Guest
pet

nedá sa to čítať tieto predpovede, to je horšie jak Dr. Ilko…

Latore
Guest

Mne sa vôbec tieto pumpy a pády nepáčia. Za týždeň to môže byť o 2000 vyššie alebo 2000 nižšie a nikto nebude mať ani páru prečo.

Krypto-Fun
Guest
Krypto-Fun

Ja som už dávno rezignoval na nejaký možný vývoj a scenáre – používam pri kryptomenách Dollar cost averaging,pričom som si ho ešte upravil a čím viac krypto klesá, tak za väčšiu sumu fiat peňazí nakupujem a čím viac rastie, tak tým za menší fiat dokupujem. A som tak v kľude, nech skáče cena 2000 hore alebo dole oproti trejderom nie som v strese 🙂

Latore
Guest

Osobne som predal všetko v januári 2018 asi s 200 eur ziskom 😂 a od vtedy,ako som sledoval vývoj tak už už som niekoľko krát kúpil späť ale neurobil som to… Do dneška by som patril k tým stratovým. ja nie som obchodník,skôr by som chcel investovať.ale do krypta zatiaľ nie.

Andrej Nepoviem
Guest
Andrej Nepoviem

Ja dnešné ráno neberiem vôbec optimisticky! Už niekoľko týždňov čakám na „sľubovaný“ pád ceny a stále nič!!! Dúfam, že to ešte klesne – chcem ešte trošku dokúpiť!

michal
Guest
michal

heeej ste dokupili ? dnes to bol 1 april trocha posunuty americký