USA Lummisová
USA Lummisová. Zdroj: shutterstock.com/Autor:%20Andrea%20Izzotti

Cynthia Lummisová, republikánska senátorka za Wyoming, reagovala na výroky Hillary Clintonovej o zosmiešňovaní kryptomien. Naznačila, že Bitcoin ponúka riešenie inflačných problémov amerického dolára.

Lummisová hovorí Clintonovej, aby prijala budúcnosť

Komentáre Lummisovej nasledujú po varovných slovách bývalej ministerky zahraničia Hillary Clintonovej zo začiatku tohto týždňa. Na panelovej diskusii Bloomberg New Economy Forum v Singapure Clintonová uviedla, že kryptomeny by mohli destabilizovať národy“.

Na to dnes Lummisová odpovedala z opačnej perspektívy. V tweete uviedla, že Bitcoin by mohol pomôcť „stabilizovať“ inak nestabilný americký dolár.

„Skvelí vodcovia sa neboja budúcnosti. Amerika by mohla vyhrať budúcnosť tým, že prijme Bitcoin ako platidlo, ktoré možno použiť na stabilizáciu USD a odvrátiť výkyvy začaté v roku 1971.“

Prečítaj si tiež: Významný analytik vydáva varovanie pred meme coinami

Inflácia v USA je problémom už od roku 1971

V roku 1971 prezident Nixon úplne zrušil zlatý štandard, čím sa americká peňažná zásoba dostala pod kontrolu federálnej vlády. Odvtedy je inflácia prevládajúcim problémom a miera úspor v celom západnom svete masívne poklesla. Bitcoin je často propagovaný ako riešenie tohto problému pre svoju absolútne pevnú a nemanipulovateľnú menovú politiku.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať  kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Je Lummisová bitcoinovou maximalistkou?

Nie je jasné, čo má Lummisová na mysli, keď požaduje, aby Bitcoin „stabilizoval“ americký dolár. Možno predpokladá, že môže „vrátiť“ hodnotu amerického dolára tak, že nahradí funkciu zlata pred rokom 1971. Prípadne môže BTC prinútiť americký dolár konkurovať ako uchovávateľ hodnoty znížením inflácie.

Nech to Lummisová myslela akokoľvek, neochvejne odkazuje na Bitcoin ako na „peniaze“, nielen ako na „aktívum“.

Mohlo by ťa zaujímať: Na výpadku nezáleží a neviem zaručiť, že sa to už nestane – tvrdí CEO protokolu Solana

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre