Trh s kryptomenami v poslednom týždni zažíva naozaj dobré časy. Samotný Bitcoin zvýšil svoju hodnotu o takmer 2000 $. Altcoiny tiež rástli, i keď pomalšie. Tie ešte na svoju šancu čakajú. Pozitívnu náladu do trhu vniesli aj prvé pokusy o vytvorenie regulovaných amerických ETF.


ETF – Exchange Traded Fund – je kryptomenový fond, ktorého podiely môžete obchodovať na burze v reálnom čase. Výhodou týchto očakávaných ETF je, že budú regulované a prilákajú nové investície do kryptomien.


Pre tie „zaujímavé“ ETF žiadne zmeny!

Dnes sa na internet dostala správa od SEC (U.S. Securities and Exchange Commission), podľa ktorej sa rozhodnutie o ne/povolení ETF odkladá na september. Chceme dodať, že nejde o tie ETF, ktoré krypto svet najviac zaujímajú (hlavne CBOE ETF).

Odkladá sa rozhodnutie o ne/povolení kryptomenového ETF od firmy Direxion. To je veľký rozdiel! Od vydania správy na blogu zmenárne Coinbase už Bitcoin klesol o 200 $. Veľa ľudí poriadne neprečítalo ani nadpis a hneď začali panikáriť a predávať. Vám sa to už ale nestane.

Mimochodom, kryptomenové ETF nie je žiadna novinka. Prvé takéto ETF-ko dokonca pochádza zo Slovenska a viac si o ňom môžete prečítať v týchto článkoch. Tiež budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku. Prípadne si aktivujte notifikácie (návod nájdete tu), nech vám nič neujde.