SEC oddialila rozhodnutie o ETF firmy Direxion – pozor na možný FUD!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Trh s kryptomenami v poslednom týždni zažíva naozaj dobré časy. Samotný Bitcoin zvýšil svoju hodnotu o takmer 2000 $. Altcoiny tiež rástli, i keď pomalšie. Tie ešte na svoju šancu čakajú. Pozitívnu náladu do trhu vniesli aj prvé pokusy o vytvorenie regulovaných amerických ETF.


ETF – Exchange Traded Fund – je kryptomenový fond, ktorého podiely môžete obchodovať na burze v reálnom čase. Výhodou týchto očakávaných ETF je, že budú regulované a prilákajú nové investície do kryptomien.


Pre tie „zaujímavé” ETF žiadne zmeny!

Dnes sa na internet dostala správa od SEC (U.S. Securities and Exchange Commission), podľa ktorej sa rozhodnutie o ne/povolení ETF odkladá na september. Chceme dodať, že nejde o tie ETF, ktoré krypto svet najviac zaujímajú (hlavne CBOE ETF).

Odkladá sa rozhodnutie o ne/povolení kryptomenového ETF od firmy Direxion. To je veľký rozdiel! Od vydania správy na blogu zmenárne Coinbase už Bitcoin klesol o 200 $. Veľa ľudí poriadne neprečítalo ani nadpis a hneď začali panikáriť a predávať. Vám sa to už ale nestane.

Mimochodom, kryptomenové ETF nie je žiadna novinka. Prvé takéto ETF-ko dokonca pochádza zo Slovenska a viac si o ňom môžete prečítať v týchto článkoch. Tiež budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku. Prípadne si aktivujte notifikácie (návod nájdete tu), nech vám nič neujde.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka