Bitcoin môže padnúť až na nulu
Bitcoin môže padnúť až na nulu. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Populárny kritik kryptomien a legendárny investor Peter Brandt vo svojom najnovšom vyhlásení varoval investorov. Bitcoin môže podľa jeho slov padnúť až na úplné dno – 0 dolárov.

Bitcoin môže padnúť na nulu

Peter Brandt patrí k známym kritikom Bitcoinu. Podľa najnovšej dlhodobej predpovede očakáva, že sa najsilnejšia kryptomena môže zrútiť až na 0 dolárov. Ide o absolútny katastrofický scenár, ktorý si vie v súčasnej situácii predstaviť len málokto. Brandt sa však domnieva, že je tu až 50 % šanca, že sa tak stane.

Keďže existuje 50 % šanca na obrovský prepad, Brandt sa vyjadril aj k možnému scenáru pre rast. Podľa jeho slov je tu teda rovnaká šanca pre rast na cenu 250 000 dolárov.

Prečítaj si tiež: Za jediný deň zmizlo z búrz viac ako 34 000 BTC! Chystá sa niečo veľké?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nie je to prvýkrát, čo Peter Brandt predpovedal pád BTC až na 0 dolárov. Podobný scenár očakával aj v marci 2020. Mýlil sa. Bitcoin totiž po určitom čase dosiahol historické maximum na úrovni 69 000 dolárov. Kryptomeny na čele s Bitcoinom majú stále veľa kritikov, a preto nemôžeme s určitosťou tvrdiť, že je pád na 0 dolárov vylúčený.

Podpredseda predstavenstva spoločnosti Berkshire Hathaway Charlie Munger, ktorý je známy aj ako pravá ruka Warrena Buffetta, pred nedávnom vyhlásil podobný názor ako Brandt.

Je veľmi pravdepodobné, že Bitcoin klesne na nulu. Tento projekt je totiž hlúpy a zlý,“ dodal Munger.

V súčasnej situácii je teda nepravdepodobné, že by sa BTC zrútil na nulu. Ešte v roku 2018 prišli ekonómovia z Yaleovej univerzity s tvrdením, že pravdepodobnosť, že sa BTC zrúti na nulu v priebehu 24 hodín v dôsledku nejakej extrémnej udalosti, je 0,4 %.

Súhlasíte s názorom Mungera a Brandta? O svoj názor sa môžete podeliť v sekcii komentárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance