Elon Musk plánuje kryptomenu pre Mars
Elon Musk plánuje kryptomenu pre Mars. Zdroj: Shutterstock.com/Dotted Yeti

Od plánovaného štartu SpaceX na Mars nás delia iba dva roky a zdá sa, že Elon Musk má plány vytvoriť kryptomenu pre osadníkov. Riaditeľ SpaceX je známy tým, že chce kolonizovať planétu Mars. Myslí si, že ľudstvo by urobilo dobre, ak by kolonizovalo ďalšiu planétu.

Spoločnosť SpaceX investovala miliardy dolárov nielen do toho, aby sa dostala na Mars, ale aby to urobila udržateľným a nákladovo efektívnym spôsobom. Po úspešnom usadení má Starlink poskytnúť dôležité komunikačné spojenie medzi kolonistami a ľudmi na planéte Zem.

Okrem vyriešenia všetkých dôležitých životných podmienok je v pláne aj platidlo. Prirodzene to bude kryptomena. Elon Musk nedávno oznámil, že má záujem o uvedenie MarsCoinu a spolu s ním tweetoval aj riaditeľ najpopulárnejšej kryptomenovej burzy Binance.

Zaujímavosťou je, že už jeden MarsCoin existuje a je vytvorený za účelom použitia na Marse. Poslaním MarsCoinu bolo pôvodne v roku 2014 pomôcť financovať misiu do vesmíru.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Elon Musk má v rukách ďalší MarsCoin

Predtým, ako sa Muskova expedícia na Mars stala všeobecne známou, predpokladalo sa, že súkromná cesta na Mars bude mať náklady od 10 do 30 miliárd dolárov. Takže altcoin bol navrhnutý tak, aby finančne podporil prvú ľudskú kolóniu na Marse.

MarsCoin daroval 400 000 mincí Mars Society a 400 000 mincí dnes už neexistujúcemu Mars One. Projekt Mars One plánoval poslať ľudí na Mars, čo zaujalo predstavivosť ľudí na celom svete. Mnohí to ale považovali za samovražednú misiu a spoločnosť skrachovala. Projekt Mars One pravdepodobne daruje mince spoločnosti Mars Society.

Je takmer isté, že kryptomena pre Mars bude realitou a pravdepodobne za tým bude stáť SpaceX a nie existujúci MarsCoin. Myšlienka, že by držitelia kryptomien mohli priamo pomôcť financovať budúcu kolóniu, je zaujímavá. Medzičasom projekt MarsCoin upadol do úzadia a nezáujmu, a preto sa všetky oči upierajú na SpaceX.

Mohlo by ťa zaujímať: Americký index S&P 500 má za sebou najhorší mesiac od roku 2020. Čo to znamená pre Bitcoin a kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance