Rusko prijalo nový zákon – digitálna ekonomika má dvere otvorené

BITmarkets BITmarkets

 Na zasadnutí dňa 12. marca prijala Štátna duma v treťom a poslednom čítaní novelu Občianskeho zákonníka Ruskej federácie o “digitálnych právach”.

Predtým sme napísali:

Začnú Rusi nakupovať krypto vďaka novému zákonu?

Zákon by mal nadobudnúť platnosť 1. októbra 2019 a údajne zavádza koncept “digitálnych práv” v ruskej legislatíve s pridaním nového článku 141.1 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie.

Pomaly, ale predsa len vpred

Určuje, ako možno digitálne práva vykonávať a prenášať, a stanovuje pravidlá pre digitálne transakcie, vrátane kontraktov.

“Zákon o digitálnych právach tvorí základ pre rozvoj digitálnej ekonomiky. Je to nová oblasť pre naše práva, a preto je dôležité, aby sme konsolidovali základné pojmy. “

– uviedol v tlačovej správe predseda Štátnej dumy Vyacheslav Volodin.

“Samozrejme, že súčasný projekt má svoje muchy […], ktoré by mohli viesť k nejednoznačnosti v niektorých oblastiach: stanovenie právnej povahy kryptomien, ťažby, ako aj niekoľkých ďalších aspektov (dedičstvo digitálneho finančného majetku atď.).” Uviedol ruský spravodajský portál Forklog a dodal:

“Treba však spomenúť, ŽE RUSKO SA nevydalo CESTOU prohibície digitálnych aktív AKO ČÍNA ALEBO INDIA.”

Prezident si praje rýchle riešenie

Ruský prezident minulý týždeň apeloval na vládu, aby urýchlila prijatie regulácie digitálnych aktív, a to do júla 2019.

Čo čítať ďalej?

Platforma Waves a jej projekt Vostok, ktorý si podmaňuje ruské giganty

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.