Analýza AVAX – cena rastie uprostred pokračujúcej korekcie trhu

Analýzy
AVAX rastie uprostred korekcie trhu. Zdroj: Shutterstock.com/Hakan GERMAN
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

AVAX na rozdiel od väčšiny highcapových mincí dosahuje slušnú ziskovosť, čoho dôkazom je aj posledný rastúci leg uprostred korekcie trhu. Rast sa však zastavil na rezistencii, a preto z krátkodobého hľadiska skôr potrebuje cena vychladnúť. Kde sa nachádza ďalší support a v akej štruktúre sa graf vyskytuje?

AVAX dosiahol lokálne maximum 110 $ a potvrdil tak rezistenciu z lokálnych maxím korekcie. Najbližší support sa nachádza na hladine 96 $, kde sa vyskytuje bod 2 a jeho otestovanie by znamenalo býčí signál. Navyše by na rovnakom mieste mohlo dôjsť k otestovaniu supportu MA21.

AVAX/USD 4H

AVAX/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzujeme 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Mohlo by ťa zaujímať – Podľa týchto 2 metrík dosiahol BTC dno korekcie a rastúci trend bude pokračovať

AVAX je dlhodobo bullish

Posledný rast bol sprevádzaný objemami na strane býkov a tým sa definitívne ukončila predošlá akumulačná zóna. Z dlhodobého hľadiska však cena pokračuje sideway a dosahuje klesajúce maximá a rovnaké minimá. Je tak možné, že kým cena prekoná aj posledné maximum, istý čas to potrvá.

Ak sa cene podarí preraziť posledné maximum na hladine 110 $, definitívne sa potvrdí aj ukončenie tejto sideway štruktúry a nastane primárny trend rastu. Aj takýto preraz by mal byť podporený rastúcimi objemami. Z dlhodobého hľadiska cena taktiež vyzerá bullish.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – cena stále udržuje krátkodobý support. Nachádzame sa na dne?

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.