[Správy] Turecká líra kolabuje, záujem o Bitcoin rastie • Weiss Ratings: Ripple je najrýchlejšia kryptomena a ďalšie novinky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Turecká líra kolabuje, záujem o Bitcoin rastie • Ripple (XRP) je najrýchlejšia kryptomena • Tom Lee: Mileniáli môžu naštartovať boom krypto-finančných inštitúcií • Viac ako 15 000 robotov pracuje na krypto-podvodoch • Commonwealth Bank of Australia vydá nový krypto bond • Stablecoiny získavajú v Indii popularitu

Turecká líra kolabuje, záujem o Bitcoin rastie

Hlavné médiá sa zaoberajú rastúcou menovou krízou v Turecku. Turecko zaznamenalo rastúci záujem spotrebiteľov o Bitcoin, pretože Líra klesla na všetky historické minimá. Deje sa to v dôsledku mnohých geopolitických faktorov. Aj napriek tomu, že stav kryptomien v Turecku zostáva neistý a oficiálny postoj zákonodarcov ukazuje, že Bitcoin nie je kompatibilný s islamom, podľa údajov spoločnosti Google Trends sa v auguste značne zvýšil záujem o Bitcoin a miestne burzy zaznamenali tento týždeň explóziu o vyše 150 percent. Tento trend nezmenila ani posledná výzva vlády, aby ľudia v Turecku vymenili svoje aktíva za Tureckú líru (TRY). Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Ripple (XRP) je najrýchlejšia kryptomena

Weiss Ratings hovorí, že XRP je najrýchlejšia kryptomena na trhu a je najlepšou voľbou pre prevod finančných prostriedkov medzi burzami. Po tom, ako kryptomena Ripple podľa nedávnych prieskumov vyhrala v rýchlosti krypto transakcií, sa Juan Villaverde rozhodol zistiť spätnú väzbu a určiť, ako je to s rýchlosťou prevodu kryptomien z jednej burzy na druhú. Potom zverejnil svoje zistenia na službe Twitter:

Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Tom Lee: Mileniáli môžu naštartovať boom krypto-finančných inštitúcií

Spoluzakladateľ Fundstrat a krypto býk Tom Lee tvrdí, že averzia milenialov (ľudia vo veku od 26 do 35) voči bankám má silu dramaticky zmeniť finančný svet, pričom krypto spoločnosti ako Robinhood a Square sú pripravené využiť výhody. V sérii tweetov Lee poukazuje na nedávne oznámenie o kryptomenách od ICE, majiteľa New York Stock Exchange, ako na znamenie toho, že krypto sa stáva úsvitom novej finančnej éry. Zdôrazňuje tiež, ako niekoľko finančných spoločností, akými sú Goldman Sachs a American Express, nachádzajú spôsoby, ako využiť svoje úsilie na prípravu odchodu Millennialov z tradičného bankovníctva. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Viac ako 15 000 robotov pracuje na krypto-podvodoch

Podvody boli okolo nás od úsvitu človeka, dnes však sociálne médiá umožňujú podvodníkom osloviť obrovskú masu ľudí. Výskumní pracovníci spoločnosti Duo Security si posvietili všetky sociálne médiá. Výsledok prekvapil, našli viac ako 15 000 robotov, ktorí boli navrhnutí na podporu krypto-podvodov.

V centre záujmu podvodníkov je najmä platforma Twitter, ktorá je dôležitým miestom pre krypto nadšencov a všetkých záujemcov o kryptomeny. Twiter zvádza neustály boj s týmito robotmi. Akonáhle Twitter nájde jeden spôsob, ako zrušiť falošné účty, podvodníci nájdu spôsob, ako ich vrátiť späť. Je to nekonečná vojna. Najlepšie čo môže každý urobiť, je absolútne sa presvedčiť, že Tweet pochádza z overeného účtu. Viac sa dočítate TU: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Commonwealth Bank of Australia vydá nový krypto bond

Svetová banka vybrala Bank of Australia Austrália (CBA), aby pomohla zorganizovať vydanie nového dlhopisu postaveného na Ethereum blockchaine. Bude denominovaný v austrálskych dolároch. Predpokladá sa, že dlhopis vynesie medzi 50 až 100 miliónmi dolárov a príjmy budú smerovať k iniciatívam trvalo udržateľného rozvoja. V súčasnosti nie je známych veľa detailov, týkajúcich sa technických parametrov samotného dlhopisu, ale infraštruktúra je podľa MIT Technology Review nastavená na cloudovú platformu spoločnosti Microsoft Azure. Spoločnosť Microsoft vykonala tiež nezávislé preskúmanie blockchain platformy CBA, s cieľom posúdiť funkčnosť a bezpečnosť. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Stablecoiny získavajú v Indii popularitu

Rastúci počet búrz v Indii prináša do svojich platforiem stabecoiny, ako je Trueusd (TUSD) a Tether (USDT). Sú súčasťou riešení kryptobúrz s cieľom minimalizovať vplyv zákazu krypto bankovníctva vydaného centrálnou bankou krajiny.

Unocoin, jedna z najväčších kryptobúrz v Indii, minulú stredu oznámila pridanie TUSD na svoju platformu Unodax. Unodax v súčasnosti ponúka 23 obchodných párov TUSD vrátane BTC, BCH, ETH, LTC a XRP. CEO a spoluzakladateľa burzy, Sathvik Vishwanath, povedal:

“Sme radi, že s Trueusd prezentujeme dlho očakávaný stabilný obchodný plán pre obchodníkov s krypto-aktívami na našej burze Unodax. Krypto nadšenci môžu používať tento stablecoin ako prostriedok výmeny za iné krypto-aktíva a minimalizovať svoje riziká na volatilnom trhu.”

Takisto ďalšia veľká indická kryptoborza Zebpay, pridala na svoju platformu TUSD. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.