[HODL] Výpredaj väčšiny altcoinov pokračuje. BTC rastie. Aká bude jeho cena na budúcom ATH?

Novinky Výpredaj altcoinov pokračuje
Výpredaj altcoinov pokračuje. Zdroj: shutterstock.com/Chinnapong
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Cena Bitcoinu sa pomerne prudko odrazila od tohtoročného dna a aktuálne sa drží nad 8 000 USD. Altcoiny však tento rast nekopírujú a celá rada z nich sa momentálne stále pohybuje na svojom tohtoročnom LOW. Výpredaj teda pokračuje na altcoinoch. Otázkou zostáva, či je už downtrend u konca a Bitcoin sa môže pomaly vydať smerom k svojmu novému ATH, alebo je to len ďalší bulltrap. V tomto článku si mimo iného porovnáme predchádzajúce vrcholy a pády BTC a pokúsime sa na základe získaných dát predikovať budúce ATH.

Samozrejme vždy platí, že za svoje investičné rozhodnutia zodpovedá každý sám, takže sa rozhodujte podľa vlastného rozumu a uváženia.

Altcoiny

Na kryptomarkete sa udialo niekoľko zmien. Bitcoin zatiaľ drží uptrend a mohlo by dôjsť k opätovnému testu psychologickej hranice 10 000 USD. Na tento rast však väčšina altcoinov reagovala veľmi odmietavo a väčšina z nich voči BTC znateľne klesla. Za týmto javom môže stáť neistota investorov a nedôvera v obrat trendu. Sme presvedčení, že akonáhle sa dôvera investorov obnoví, dôjde k prudkému rastu altcoinov. Ako dlho to bude trvať vám však nepovieme.

História kurzu BTC

Jediné, čo nám môže poslúžiť k predikciám budúceho vývoja ceny BTC, sú dáta z minulosti. Osobne by sme si priali, aby už k prelomeniu tohtoročného dna nedošlo a aby sa mohol pomaly naštartovať rast. Veríme, že toho už má väčšina z vás dosť a nie ste sami, kto by si prial koniec downtrendu. Preto sme si pre vás pripravili nasledujúcu tabuľku niekoľkých predchádzajúcich ATH a následných LOW kurzov Bitcoinu, ktorá by vás mohla ukľudniť a poskytnúť vám trochu optimizmu ohľadne budúcnosti Bitcoinu aj celého kryptomarketu. Na základe týchto dát môžeme taktiež predikovať budúci vývoj trhu.

datm ATH/LOWkurz USD/BTCzmena USDzmena %
8.6.201129,6
18.11.20112,05-27,55-93,07%
9.4.2013230+227,95+11 119,51%
5.7.201366,34-163,66-71,16%
4.12.20131 147,25+1 080,91+1 629,35%
14.1.2016177,28-969,97-84,55%
16.12.201719 343,04+19 165,76+10 811,01%
28.6.20185 848,26-13 494,78-69,77%
????

 

Už na prvý pohľad je z našej tabuľky zjavné, že predikcie na základe týchto dát budú skutočne veľmi odvážne. Poďme si teda povedať, čo nám historické čísla hovoria.

Je downtrend na konci?

Podľa dát môžeme povedať, že síce je tohtoročný prepad brutálny, ale v porovnaní s tými predchádzajúcimi je ešte pomerne „mierny” a bol by tu aj priestor k ďalšiemu pádu pod tohtoročné minimum. Na druhú stranu je s ostatnými zrovnateľný a čísla naviac naznačujú, že by sa percentuálne vyjadrenie jednotlivých LOW (oproti poslednému ATH) mohlo aj naďalej postupne znižovať.

Priemer posledných pádov je však viac než 80 %. Pokiaľ by kurz BTC klesal na úroveň odpovedajúcemu tomuto priemeru, znamenalo by to pokles až na cca 3 800 USD/BTC. Dúfajme teda, že sa potvrdí stúpajúca tendencia razancií jednotlivých pádov (ale aj rastov). V opačnom prípade by to mohlo byť ešte veľmi drsné.

Pre koniec downtrendu však hovorí aj ona zvláštnosť na trhu altcoinov, totižto keď sa pozrieme na dlhodobé kurzy jednotlivých kryptomien, rada z nich pred posledným bullrunom najprv voči BTC citeľne klesla.

Ako vysoké bude budúce ATH?

Druhou informáciou, ktorú by sme radi z našich dát vydedukovali je, aké vysoké môže byť budúce ATH. Všeobecne vzaté je cieľom každého rozumného hodlera kúpiť niekde okolo LOW a predať na budúcom ATH, resp. na niektorom z budúcich ATH. Z tohoto dôvodu je pre nás veľmi dôležité dokázať čo najpresnejšie odhadnúť kam by cena mohla vystúpiť.

Pokiaľ by sme vzali priemerný percentuálny rozdiel medzi jednotlivými LOW a nasledujúcimi ATH, dostaneme približne 7 850 %. Ak by cena BTC vzrástla od svojho dna, čo je okolo 5 848 USD o 7 850 %, ďalšie ATH by bolo na úrovni 459 280 USD/BTC.

Teraz sa pokúsime oprieť o teóriu, že sa jednotlivé vrcholy a pády BTC vo svojom percentuálnom vyjadrení postupne zmierňujú. Domnievame sa, že je to logické, pretože cena nemôže rásť až do neba a časom by malo dôjsť k zmierneniu volatility a ustáleniu kurzu Bitcoinu. V takom prípade by pravdepodobne nasledoval zatiaľ najmiernejší bullrun, čo by odpovedalo aj ďalšiemu poznatku z tabuľky, že čím miernejší bol pád, tým miernejší bol aj bezprostredne nasledujúci rast. Samozrejme aj za predpokladu, že je táto teória správna, je treba počítať s odchýlkami.

Pokiaľ by sme teda odhadli nižší rast, než ten o 1629% z roku 2013, mohli by sme si stanoviť napr. 1500 %, ako pomerne opatrný a zároveň aj vcelku reálny predpoklad ďalšieho ATH na základe dostupných dát z minulosti. Na základe tohto, podotýkame hypotetického, rastu by sa cena BTC mohla behom nasledujúcich mesiacov až rokov dostať až na cca 87 720 USD.

Záver

Odhad rastu ceny Bitcoinu ste iste už čítali mnoho, o rade z nich sme vás na Kryptomagazíne informovali, takže vám iste nemusíme pripomínať, že sa jedná o teóriu, ktorá sa síce opiera o reálne čísla z minulosti, ale je to stále len teórie. Aj napriek tomu veríme, že sa vám dnešný článok páčil a že ste si z neho niečo odniesli. O svoje postrehy a nápady sa s nami podeľte v komentároch pod článkom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z originálu, ktorý napísala Kytka.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.