Rothshild Investment Corp nakupuje 250 000 Grayscale ETH podielov

0

Rotshild Investment Corp (RIC) – Chicagská investičná spoločnosť, ktorá od roku 2017 akumuluje podiely v GBTC – Bitcoinovom investičnom fonde spoločnosti Grayscale – sa začala zaujímať aj o ďalšie coiny. Firma to potvrdila v správe pre SEC.

Rothshildovci nakupujú kryptomeny? Ale kdeže!

Ale pozor, táto firma nemá nič spoločné so slávnou rodinou Rotschildovcov, o ktorej konšpirátori tvrdia, že potajomky riadi celý svet.

RIC SEC ohlásila nákup 265 302 podielov na Ethereum truste spoločnosti Grayscale. Jeden podiel má hodnotu približne 0,01 ETH. Investičná firma teda celkovo nakúpila približne 2500 ETH. Tieto mince majú na trhu hodnotu šesť miliónov dolárov.

Rothschild Investment Corporation sa o krypto zaujíma dlhodobo a je jedným z prvých zákazníkov Grayscalu. Už v júni 2017 vlastnila podiely na GBTC fonde v hodnote 210 000 dolárov. V tom čase bola hodnota jedného Bitcoinu iba 2000 dolárov.

Aktuálne už vlastní 38 346 podielov v BTC fonde, čo je slušný nárast oproti 30 454 podielov z januára.

Máte nejaké Ethereum? Presuňte si ho do vlastnej peňaženky! ODPORÚČAME! MyEtherWallet – peňaženka pre Ethereum, ERC-20 tokeny a DeFi Dapps

Grayscale – Jeden z najväčších hráčov na trhu s kryptomenami a inštitucionálni investori

Spoločnosť Grayscale aktuálne patrí medzi najväčších hráčov na trhu s kryptomenami. Hodnota jej portfólia presahuje 50 miliárd dolárov, zo toho 41 miliárd má v Bitcoine a 7,7 miliardy v Ethereu.

Vo svojich peňaženkách drží približne 685 000 BTC a 3,2 miliónov ETH. Okrem toho pre svojich klientov uchováva aj množstvo ďalších mincí. Najnovšie do ponuky pridala kryptomeny Livepeer, Stellar Lumen, Zcash, Horizen, Filecoin, Basic Attention Token, Chainlink a Decentraland. Grayscale v roku 2021 významne rozširuje svoju ponuku kryptomien. Ale stále im tam chýba Dogecoin DOGE, ktorý za posledný týždeń spravil zisk 380%! Chcete vedieť prečo?

Služby tejto firmy využívajú hlavne inštitucionálni investori, ktorí hľadajú plne regulované spôsoby, ako nakupovať kryptomeny. Podľa rastu portfólia spoločnosti Grayscale môžeme sledovať záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny. Ten bol najväčší v januári a februári, no aj v marci a hlavne apríli inštitúcie naďalej nakupujú. Kým to tak bude, nemusíme sa obávať žiadneho veľkého prepadu. Všetko naznačuje, že veľkí investori skupujú väčšinou dostupných Bitcoinov a vidia v tejto kryptomene budúcnosť.

Chcete aj vy nakúpiť nejaké kryptomeny? Rozhodne odporúčame prečítať si tento článok, aby ste potom neboli nemilo prekvapení.

Väčšina ľudí na Bitcoine prerobila – ako sa tomu vyhnúť? Všetko je to v hlave

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre