Bitcoin flash crash

Dalo sa to očakávať. V utorok sme oslávili nové historické maximum Bitcoinu ($65 000) krátko pred zalistovaním Coinbasu na NASDAQ. Vstup akcií COIN na verejnú burzu prebehol bez väčších problémov, kapitalizácia americkej burzy sa pohybuje okolo 100 miliárd dolárov a kryptomeny potom začali klesať. Celý prepad vyvrcholil dnes v skorých ranných hodinách, keď Bitcoin takmer otestoval hladinu 50 000 dolárov.

Aktuálne je však už podstatne vyššie, obchoduje sa nad supportom na cene 55 000 USD, no ráno to už začínalo vyzerať. Toto bolo prvý krát, čo cena Bitcoinu behom jediného dňa klesla o desať tisíc dolárov (17%).

Bitcoin za posledný týždeň
Bitcoin za posledný týždeň

Iste, čo sa týka dumpov, nie je to nič nevídané. Veď Bitcoin v marci minulého roka behom jediného dňa klesol o takmer 60% a aj v roku 2017 počas najväčšieho bullrunu občas predviedol dump do dvojciferných červených čísel.

Našu najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu nájdete tu: Cez víkend sa možno rozhodne o ďalšom pohybe!

Môže za tento prepad kryptomien burza Coinbase?

Špekuluje sa, že za tento prepad môže burza Coinbase. Teda… nie, že by začala predávať Bitcoiny. To vôbec. Ale príchod Coinbasu na NASDAQ v apríli výrazne zvýšil záujem o krypto.

Investovali by ste nejaké peniaze do akcií Coinbasu?

View Results

Loading ... Loading ...

Ak chcete nakúpiť nejaké akcie COIN, nemusíte si hľadať brokera. Môžete ísť aj cez Binance a ich akciové tokeny, kryté regulovanou správcovskou spoločnosťou s licenciou.

>>>Odkaz na obchodný pár COIN/BUSD<<<

Do trhu sa nahrnulo mnoho investorov, ktorí očakávali, že trh s kryptomenami vďaka tomuto fundamentu bude rásť a rýchlo nakúpili nejaké coiny. Tie po zalistovaní Coinbasu predali. Táto stratégia je známa ako “Buy the rumor, sell the news.” Vo voľnom preklade, nakupuj pred veľkou udalosťou a predaj počas nej, keď je cena najvyššie.

Takže Coinbase slúžil, ako rozbuška pri dosiahnutí aprílového ATH a pri následnom prepade. Ale to nie je celé vysvetlenie dnešného pohybu. potrebujeme ešte druhý kúsok skladačky, a tým sú:

Masívne likvidácie prepákovaných long pozícií na futures platformách

Presne tak. Chamtivosť na trhu s kryptomenami po tom, čo Bitcoin atakoval ATH a Dogecoin stúpol o 500%, dosiahla absolútne maximum. Špekulanti sa nahrnuli na futures platformy, ktoré ponúkajú možnosť obchodovania s pákou až 1:100 (a občas aj viac) a otvorili tak množstvo long pozícií.

Väčšina obchodníkov očakávala rast a stoploss si nastavili pod najbližšiu rezistenciu. Hladina 60 000 dolárov sa v minulosti osvedčila. A keď pod ňu Bitcoin dnes v noci klesol, všetky tie stoplossy sa začali pomaličky aktivovať.

Bitcoin v roku 2021
Bitcoin v roku 2021

Pri uzatváraní long pozície sa predávajú Bitcoiny, čo tlačí cenu ešte nižšie. Vznikla kaskádová reakcia, pri ktorej uzatváranie long pozícií aktivovalo ďalšie stoplossy a Bitcoin začal padať ešte rýchlejšie. Výsledkom niečoho takého graf s obrovskou zvyslou sviečkou, ktorá dnes ráno dosiahla lokálne minimum 51 500 dolárov.

Môže vás zaujímať: Kapitál prúdi do Etherea po tom, čo Kanada schválila tri ETF fondy

Čo bude ďalej? Je toto koniec bullrunu?

Zatiaľ je priskoro na akékoľvek závery, no toto s najväčšou pravdepodobnosťou nie je koniec sveta. Bitcoin v utorok vytvoril vyššie maximum a dnes zas vyššie minimum (to posledné bolo o tisícku nižšie), čím vlastne potvrdil UPtrend.

Futures platformy sú vyčistené od prepákovaných longov a Bitcoin má otvorenú cestu hore. Na druhej strane, ak by prepad dnes pokračoval druhou vlnou a Bitcoin by klesol pod $50000, tak to už bude dôvod na obavy. Takže si budeme musieť počkať a sledovať, čo pre nás trh pripraví.

Menší tip na záver: Ak v budúcnosti uvidíte, že altcoiny robia stovky percent denne, trh je pravdepodobne prekúpený a možno prišiel čas niečo predať.

A ak chcete využiť túto korekciu a prikúpiť zopár BTC? Jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodní poplatky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance