Analýza Bitcoinu - Bitcoin padol

Bitcoin nám počas noci spadol a zaznamenal jednu z najdlhších červených sviečok v histórii. Podobný prepad o 10 000 USD sme zažili zatiaľ iba raz a to počas roka 2018. Čo sa dneska stalo na trhu? Je toto začiatok klesajúceho trendu, alebo len korekcia? Dočítate sa v dnešnom článku.

Trh všeobecne…

Altcoiny sa počas tohto mesiaca javili prevažne ako silne bullish a nebol problém s tým, že by sa na grafe tvoril bearish signál. Dneska sa ale všetko zmenilo. Prečo? Rozhodujúce slovo mal Bitcoin, ktorý počas noci zaznamenal prepad o približne 10 000 USD. Len zriedka sa stáva, že by altcoiny počas takéhoto pádu boli nepostihnuté, alebo nebodaj rástli. Tu sa ukázalo, aký silný vplyv na altcoiny má Bitcoin a že na trh sa nedá spoľahnúť.

Ako som spomínal v minulých príspevkov, našim hlavným základom je sledovať výkon nášho účtu a tvorba stabilnej stratégie, ktorej je jedno, či trh padá, rastie alebo konsoliduje. Dnešný prepad je ale príležitosť pre investorov a teda aj pre nás si nakúpiť/otvoriť obchody. Zároveň treba dodať, že prípadný ďalší prepad na BTC a zároveň otestovanie supportu na 50 000 USD nám dáva príležitosť vstúpiť do longu. Či sa tam ale Bitcoin dostane? To nie je otázka na mňa, ale na čas, čo nám ukáže. Treba však aj s takouto možnosťou počítať.

Využi iba do konca tohto mesiaca 50 % zľavy na všetky naše produkty.

>>>Pozrieť našu ponuku<<<

Bitcoin padol – Čo teraz?

Väčší pohyb ako som hovoril už minulej analýze a to je jedno akým smerom sa dal očakávať, keďže Bitcoin konsolidoval a schyľovalo sa k break out pohybu. Ešte k tomu na takej hranici, na akej bol včera, od ktorej sa dalo očakávať prakticky všetko. Je síce pravda, že dnešná sviečka je dlhá (avšak ešte stále sa neuzatvorila) ale to neznamená, že jedna 1D mení celý sentiment trhu a začína sa bear trend (pokles).

Počas noci sa nám podarilo znovu otestovať support na úrovni 50 000 USD a potvrdiť tak dominanciu tejto hladiny. Nedá sa vylúčiť, že Bitcoin spadne na túto hladinu znova. Prepad pod tento support je aktuálne málo pravdepodobný. Situácia sa ale mení každý deň, takže prípadný fundament môže spôsobiť aj väčší prepad, preto netreba len bezhlavo myslieť na zisky a tváriť sa ako keď by Bitcoin bol iba rastúce aktívum. Každé aktívum na burze musí mať korekcie.

Dnešný článok o prepade BTC: Chcete vedieť, prečo dnes Bitcoin padol o $10 000 a otestoval 51 500 USD?

Altcoiny – Využime príležitosť!

V rámci cenového vývoja altcoinov mi hádam každý musí dať za pravdu, že najdôležitejšiu úlohu zohral Bitcoin. Len veľmi ojedinele sa stáva, že počas prepadu Bitcoinu altcoiny rastu. Preto pokiaľ sa Bitcoin nedostane do konsolidácie, tak nevidím dôvod niečo riešiť na altcoinoch. Na druhej strane, každý prepad, vrátane toho dnešného nám dáva príležitosť na nákup za férovú cenu.

Veľa štastia v tradingu. Ľuboš