Bude rok 2022 poznačený krachom?
Bude rok 2022 poznačený krachom? Zdroj: Shutterstock, MDV Edwards

Podľa ekonóma Harryho Denta bude rok 2022 z hľadiska finančného sveta niečím výnimočný. Predpovedá, že nás čaká najväčší finančný pokles v dejinách.

Rok 2022 podľa známeho ekonóma

Ekonóm Harry Dent je zakladateľom vydavateľstva HS Dent Publishing. V rozhovore pre Kitco News uviedol dosť hrozivú predpoveď pre celý finančný sektor. Investorom dokonca odporúča, aby zvážili predaj svojich investícií ešte včas, kým nepríde k úplnej demolácii trhu.

„Bude to najväčší krach, najväčší pokles vášho života. Vo všeobecnosti tvrdím, že akcie sa pri tomto krachu priblížia k situácii z rokov 1929 až 1932. Odhadujem 87 % pre S&P 500 a možno o niečo viac pre Nasdaq. Takže to nebude niečo, čo by sa dalo prežiť a len tak vybalansovať, ako hovoria finanční poradcovia.“

Prvotné znaky obrovského krachu podľa Denta prídu už v prvom štvrťroku 2022:

„Myslím si, že sa to začne v najbližších troch mesiacoch. Takže v prvej polovici tohto roka si myslím, že uvidíme 45 až 55 % krach a keď príde, bude veľmi rýchly.“

Prečítaj si tiež: Kosovo zakazuje ťažbu kryptomien – krajina je v obrovskej energetickej kríze

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Dôležitým faktom je, že nemusí existovať žiadny signál, ktorý by spôsobil taký agresívny pád. Ako príklad uviedol vrchol prvej technologickej bubliny v roku 2000. Vtedy sme neboli svedkami žiadnej recesie či spomalenia ekonomiky. A práve pri tejto myšlienke spomenul kryptomeny, ktoré považuje za novodobé akcie. Síce nie sú súčasťou trhu Nasdaq, ale plnia rovnakú funkciu ako internetové akcie v rokoch 1999 až 2000.

Bude Bitcoin trpieť najviac?

Čo si myslí Dent o kryptomenách na čele s Bitcoinom?

„Myslím si, že akcie a kryptomeny padnú. Bežný človek aktuálne hromadí svoje peniaze do bubliny, presne ako v roku 1999. A keď príde krach, všetci sa zľaknú pretože sú príliš angažovaní. Nie sú to sofistikovaní investori.“

Bitcoin bude podľa Denta krvácať najviac a klesne až na úroveň približne 7 000 USD. Aj napriek veľkému poklesu považuje kryptomeny za nové rozvíjajúce sa technologické odvetvie.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
milan

krypto sa zruti koli inflaciji fiat , a oslabenemu dolaru, aku hodnotu bude mat potom 7000 usd?

Roman

Pekne mu tam na youtube nakladaju v komentoch.
Nieco v zmysle ze dotycny predpovedal poslednych 10 krachov z 5tich 🙂