Bude rok 2022 poznačený krachom?
Bude rok 2022 poznačený krachom? Zdroj: Shutterstock, MDV Edwards

Podľa ekonóma Harryho Denta bude rok 2022 z hľadiska finančného sveta niečím výnimočný. Predpovedá, že nás čaká najväčší finančný pokles v dejinách.

Rok 2022 podľa známeho ekonóma

Ekonóm Harry Dent je zakladateľom vydavateľstva HS Dent Publishing. V rozhovore pre Kitco News uviedol dosť hrozivú predpoveď pre celý finančný sektor. Investorom dokonca odporúča, aby zvážili predaj svojich investícií ešte včas, kým nepríde k úplnej demolácii trhu.

„Bude to najväčší krach, najväčší pokles vášho života. Vo všeobecnosti tvrdím, že akcie sa pri tomto krachu priblížia k situácii z rokov 1929 až 1932. Odhadujem 87 % pre S&P 500 a možno o niečo viac pre Nasdaq. Takže to nebude niečo, čo by sa dalo prežiť a len tak vybalansovať, ako hovoria finanční poradcovia.“

Prvotné znaky obrovského krachu podľa Denta prídu už v prvom štvrťroku 2022:

„Myslím si, že sa to začne v najbližších troch mesiacoch. Takže v prvej polovici tohto roka si myslím, že uvidíme 45 až 55 % krach a keď príde, bude veľmi rýchly.“

Prečítaj si tiež: Kosovo zakazuje ťažbu kryptomien – krajina je v obrovskej energetickej kríze

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Dôležitým faktom je, že nemusí existovať žiadny signál, ktorý by spôsobil taký agresívny pád. Ako príklad uviedol vrchol prvej technologickej bubliny v roku 2000. Vtedy sme neboli svedkami žiadnej recesie či spomalenia ekonomiky. A práve pri tejto myšlienke spomenul kryptomeny, ktoré považuje za novodobé akcie. Síce nie sú súčasťou trhu Nasdaq, ale plnia rovnakú funkciu ako internetové akcie v rokoch 1999 až 2000.

Bude Bitcoin trpieť najviac?

Čo si myslí Dent o kryptomenách na čele s Bitcoinom?

„Myslím si, že akcie a kryptomeny padnú. Bežný človek aktuálne hromadí svoje peniaze do bubliny, presne ako v roku 1999. A keď príde krach, všetci sa zľaknú pretože sú príliš angažovaní. Nie sú to sofistikovaní investori.“

Bitcoin bude podľa Denta krvácať najviac a klesne až na úroveň približne 7 000 USD. Aj napriek veľkému poklesu považuje kryptomeny za nové rozvíjajúce sa technologické odvetvie.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance