Kiyosaki obhajuje bitcoin a kryptomeny
Kiyosaki obhajuje bitcoin a kryptomeny. Zdroj: Youtube/The Rich Dad Channel a shutterstock.com/kitti Suwanekkasit

Americký miliardár Charlie Munger nedávno zdieľal názor, že je nevyhnutné zakázať kryptomeny a bitcoin. Na to reagoval v rozhovore pre Stansberry Research Robert Kiyosaki, ktorý podľa správy Finbold, vidí zmysel digitálnych aktív v ich účtovnom systéme.

Známy autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“ považuje za dôležité zamerať sa na technológiu kryptomien a nie na ich cenový vývoj. V skutočnosti ale väčšinu retailových investorov zaujíma iba vidina rýchleho zárobku. Málokto sa zaujíma o technológiu a každý sa pozerá iba na potenciál zhodnotenia investície.

Robert Kiyosaki dokonca povedal, že blockchain má väčší význam ako FED, ministerstvo financií a Wall Street. Na druhej strane podpredseda predstavenstva spoločnosti Berksire Hathaway, označil odporcov zákazu kryptomien za idiotov. Tí čo investovali do kryptomien sú údajne na smiech.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin za pol milióna?

Podľa najnovšej predikcie Kiyosakiho by sa cena bitcoinu mohla vyšplhať až na neuveriteľnú cenovú úroveň 500 000 dolárov už do roku 2025. Ako jeden z hlavných dôvodov uviedol nedostatočnú výkonnosť amerického dolára.

Bitcoin kontaktoval rezistenciu na hladine 25 000 dolárov a je pravdepodobné, že ju prekoná. V zóne medzi 25 000 a 30 000 dolárov sa nachádza transakčná medzera, čo pravdepodobne spôsobí vyššiu volatilitu a cena by mohla dosiahnuť psychologickú hranicu 30 000 dolárov z krátkodobého hľadiska, o čom sme vás informovali už skôr.

Medzitým sa na bitcoinovej sieti podarilo dosiahnuť kľúčové prerazenie a sentiment sa pomaly obracia smerom k pozitivizmu. O tomto signále sa viac môžete dočítať v článku Na tento signál čakal celý trh – Začal bitcoin nový bullrun?. Ak sa skutočne potvrdí dlhodobý rastúci trend, mali by ste sa držať jasnej stratégie. Pri obchodných rozhodnutiach vám môže pomôcť aj náš návod, kde sme si analyzovali ďalší cyklus.

Podľa údajov z CoinMarketCap sa bitcoin v čase písania článku obchoduje na cenovej úrovni 24 971 dolárov a trhová kapitalizácia stúpla na hodnotu 481,9 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania sa pohybuje na úrovni 27,5 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin čaká veľký pohyb – Do niekoľkých dní sa rozhodne