Ripple vs. SEC
Ripple vs. SEC. Zdroj: Shutterstock, Maksim Safaniuk

Kauza Ripple vs. SEC je stále otvorená. Pred nedávnom sa generálny riaditeľ spoločnosti Ripple nechal počuť, že je ochotný uzavrieť dohodu so SEC, ale len pod jednou podmienkou.

Prečítaj si tiež: Bhután bude spolupracovať s Ripple! Plán spustenia CBDC

Ripple vs. SEC

CEO spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse sa počas rozhovoru pre Fox Business vyjadril, že je ochotný začať debatovať s predstaviteľmi americkej Komisie pre cenné papiere a burzy. Musí však existovať absolútna istota ohľadom fungovania XRP.

„V rozsahu, v akom môžeme nájsť konštruktívnu cestu vpred so SEC, ju samozrejme chceme nájsť. Nebude však existovať žiadny scenár prípadnej dohody, pokiaľ nebudeme mať absolútnu istotu o tom, čo je XRP na báze go-forward.“

Chcú ukázať svetu využiteľnosť XRP

„Ak to bude možné, chceme ukázať svetu a samotnému sudcovi využitie a užitočnosť XRP,“ vyjadril sa Brad Garlinghouse.

„Máme jasnú víziu toho, ako sa môže XRP stať mocným nástrojom. V kryptokomunite a v komunite XRP je veľa ďalších ľudí, ktorí s týmto projektom robia úžasné veci.“

Garlinghouse zdôraznil, že v prípade XRP Ledger ide o decentralizovanú open-source technológiu, ktoré existovala už dávno pred vznikom spoločnosti. Kryptomenu dokonca prirovnal k rope, či zlatu.

Môže ťa zaujímať: JPMorgan – investori prechádzajú z BTC futures na derivátový trh ETH

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Spoločnosť Ripple v poslednom období poukazuje najmä na absolútne nejednoznačné tvrdenia zo strany SEC, ktoré vraj poukazujú na nedostatok informácií ohľadom regulačnej politiky. Konflikt záujmov sa podľa Garlinghousa ukázal aj pri načasovaní žaloby, ktoré je minimálne podozrivé.

„Túto otázku dostávam veľmi často. Áno, načasovanie naozaj smrdí. Nie je to dobré.“

Šéf spoločnosti Ripple taktiež nesúhlasí s názormi, že sú kryptomeny považované za niečo ako divoký západ.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre