Ripple vs. SEC
Ripple vs. SEC. Zdroj: shutterstock.com/CryptoFX/nampix

Medzi najočakávanejšie udalosti tohto roka môžeme zaradiť aj nekonečný súdny spor medzi spoločnosťou Ripple a americkou Komisiou pre cenné papiere a burzy. Kryptomenový portál News Bitcoin priniesol vyjadrenie generálneho riaditeľa Ripple Brada Garlinghousa, ktorý očakáva veľké víťazstvo.

Ripple vs. SEC

V spoločnosti Ripple panuje v prípade súdneho boja proti SECu všeobecný pokoj. Komunita srší nadšením najmä po tom, čo generálny riaditeľ Brad Garlinghouse uviedol, že očakáva víťazné ukončenie sporu už v tomto roku.

„Cítim sa veľmi dobre, pokiaľ ide o našu situáciu. Mám veľmi dobrý pocit z toho, kde sa nachádzame vzhľadom na zákony a fakty,“ uviedol CEO spoločnosti Ripple.

SEC podala žalobu na Ripple koncom roka 2020. Obvinenie prišlo ako podozrenie z neregistrovaného predaja cenných papierov. Vzhľadom na vývoj súdnych jednaní žiadne z obvinení do dnešného dňa nebolo potvrdené.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

S veľkou pravdepodobnosťou nepríde k žiadnej dohode. Spoločnosť Ripple trvá na tom, že XRP nie je cenný papier. Naopak protistrana považuje všetky kryptomeny s výnimkou Bitcoinu za neregistrované cenné papiere.

Brad Garlinghouse pôsobil na Svetovom fóre v Davose veľmi sebavedomo a viac krát bolo z jeho úst počuť, že si je istý, že od začiatku tohto súdneho sporu je právo a argumenty na ich strane.

O významnej udalosti vo švajčiarskom Davose sme vás informovali aj v našom nedávnom článku, ktorý si môžete prečítať tu:  Čo naznačila významná svetová udalosť v Davose? Zlom pre kryptomeny má prísť už v apríli.

Slová generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple môžu byť ovplyvnené aj udalosťami z decembra 2022, o ktorých informoval portál ZyCrypto.

Podľa vyhlásení právneho zástupcu spoločnosti Ripple Johna Deatona, by mal verdikt padnúť v prvom štvrťroku 2023, čiže v najbližších týždňoch. Počas jeho hosťovania v podcaste spoločnosti Real Vision povedal, že kľúčové rozhodnutia a verdikty prídu niekedy na prelome marca a apríla. Taktiež si je istý, že sa Ripple dočká víťazstva.

XRP/USD
XRP/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Po ukončení tohto dlhého súdneho procesu môžeme očakávať, že sa výsledok prejaví aj v cenovom vývoji natívneho tokenu XRP, ktorý sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 0,4087 dolára.

Čítaj ďalej: Investovanie do zlých kryptomien vás môže stáť tisícky eur – tieto rady vám pomôžu v úspešnom investovaní