Analytik hovorí, že ak striebro pôjde pod 18 dolárov, všetky drahé kovy sa prepadnú!
Analytik hovorí, že ak striebro pôjde pod 18 dolárov, všetky drahé kovy sa prepadnú! Zdroj: shutterstock.com/Maxx-Studio

Zatiaľ čo sa zlato pohybuje na úrovni pod cenovou úrovňou 1 730 dolárov za uncu, cena striebra klesla ešte o to výraznejšie. Za posledných pár dní sa voči americkému doláru prepadla už o viac ako 5 %. Od začiatku marca 2022 stratilo striebro voči doláru viac ako 28 %.

Analytik David Morgen si myslí, že v dlhodobej perspektíve, približne do desať rokov, bude striebro jednou z najlepších investícií tohto desaťročia.

Potenciál striebra

Posledné obdobie sa mnohí investori zameriavali najmä na aktíva, ako sú zlato či Bitcoin. Na druhej strane, striebro nemalo ani zďaleka takú dobrú výkonnosť jeho spotové ceny vrátane akcií ťažobných spoločností na ťažbu striebra nedosahovali výkonnosť indexu S&P 500.

V roku 2022 sa unci rýdzeho striebra podarilo v druhom marcovom týždni dosiahnuť hodnotu 26,46 dolára za uncu. Dňa 8. marca 2022 dosiahla cena zlata za uncu nové historické maximum, keď sa obchodovala nad hranicou 2 070 dolárov.

Striebro však od 8. marca stratilo na hodnote viac ako 28 %. V čase písania tohto článku naďalej klesá a v súčasnosti sa pohybuje už pod úrovňou 19 dolárov za uncu. David Morgan sa taktiež domnieva, že striebro v najbližších desiatich rokoch bude omnoho ťažšie získať:

Ak sa na to pozrieme z dlhodobého hľadiska, minimálne 10 rokov, neviem si predstaviť nič lepšie ako investíciu do striebra. Striebro v určitom okamihu zažiari. Predtým sa však pravdepodobne dostane do prirodzeného poklesu. Tým mám na mysli to, že priemysel vysaje väčšinu striebra, ktoré je k dispozícii, a zostane ho veľmi málo.“

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne: Twitter zrušil účet jednému z najznámejších kryptomenových influencerov. Aké sú dôvody?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Striebro je podľa analytika nenahraditeľné

Z cenového hľadiska Morgan očakáva v blízkej dobe ďalšie poklesy:

V najbližšej dobe bude tento trh aj naďalej vystavený veľkému tlaku smerom nadol, a ak sa nám podarí prelomiť úroveň 18,00 dolárov, pravdepodobne to odštartuje ďalší veľký pokles. V takomto scenári je veľmi pravdepodobné, že by sme mohli byť svedkami veľkého poklesu striebra či iných drahých kovov.“

V rozhovore Morgan taktiež poznamenal, že striebro často pochádza z ťažby základných kovov a jeho ponuka sa preto bude znižovať:

Sedemdesiat percent striebra je výsledkom ťažby základných kovov – keď sa táto ťažba zníži, a to výrazne, potom to z trhu odstráni veľkú časť ponuky striebra,“ povedal Morgan.

Čítaj ďalej: Prečo sú vlády proti používaniu Bitcoinu a kryptomien?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance