4 športové kryptomeny s vysokým potenciálom, ktoré by ste mali sledovať
4 športové kryptomeny s vysokým potenciálom, ktoré by ste mali sledovať. Zdroj: shutterstock.com/Eugene Onischenko

Sektor kryptomien je dynamický priestor poskytujúci rôzne zaujímavé spôsoby využitia technológie blockchain. Jedným zo spôsobov, ako spojiť zdravý životný štýl s možnosťou privyrobiť si, je rozvíjajúce sa odvetvie Move2Earn (M2E). Toto odvetvie sa začína tešiť čoraz väčšiemu záujmu investorov, čo aj dosvedčuje rastúca kapitalizácia niektorých projektov. V tomto článku sme vybrali štyri, ktoré sa oplatí dlhodobo sledovať.

1. StepN

Najväčším a najznámejším projektom zo sektoru M2E je projekt StepN. Hlavnou myšlienkou je preniesť pohyb do virtuálnej reality, kde vďaka vlastneniu NFT tenisky používateľ zarába tokeny za chôdzu alebo beh v istom časovom intervale. Bežci zarábajú token GST, ktorý však v posledných mesiacoch stratil výrazne na hodnote. Vývojári preto zaviedli mechanizmy na spaľovanie tokenov a chystajú sa zaviesť ako súčasť odmeny token GMT. Ten sa obchoduje na burzách Binance alebo Kucoin.

2. Sweatcoin

Aplikácia Sweatcoin existuje na trhu už dlhší čas, no len nedávno spoločnosť oznámila, že sa chystá prejsť na technológiu blockchain. Používatelia si môžu stiahnuť aplikáciu Sweatcoin a za každých 1000 krokov zarobia 1 Sweatcoin. Za ten si už dnes môžu kúpiť v online obchode vybrané produkty. 12. septembra prechádza projekt na blockchainové fungovanie a všetky sweatcoiny, ktoré dovtedy používatelia zarobia, budú konvertované na kryptomenu SWEAT. Tá bude fungovať na blockchaine Near Protocol. Používatelia tiež môžu zarábať sweatcoiny pozretím troch reklám denne.

Viac o Near protocole sa dozviete v tomto článku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 4 dôležité ponaučenia z kolapsu kryptomenových spoločností

Športové kryptomeny s vysokým potenciálom
Športové kryptomeny s vysokým potenciálom. Urobené cez: Inforgram

3. Defit

Defit je začínajúcim projektom zameraným na sektor športu a M2E. Popri behaní sa bude zameriavať aj na oblasti ako bicyklovanie a plávanie. Hlavným tokenom je kryptomena Defit, ktorú môžu používatelia už dnes kúpiť, stakovať a zarábať za športovú aktivitu. Aplikácia Defit bola spustená tento rok, ale systém odmeňovania funguje zatiaľ len pre používateľov, ktorí majú staknutí istý počet tokenov Defit. Aplikáciu môžete zosynchronizovať s aplikáciami ako Google Fit či Apple Fitness a tak presunúť svoje pohybové údaje do aplikácie Defit. Viac o projekte sa dozviete na oficiálnej stránke.

4. Step App

Poslednou M2E aplikáciou, ktorú si spomenieme, je projekt Step App. Ide o projekt bežiaci na blockchaine Avalanche, ktorý podobne ako StepN chce ponúknuť možnosť vďaka vlastneniu digitálnych NFT tenisiek zarábať na pohybe. Ako to už býva zvykom, Step App sa prezentuje ako lepšia verzia StepN, ktorá prinesie lepšie riešenia problémov, s ktorými zápasí StepN. V súčasnosti nie je k dispozícii aplikácia, pretože je projekt ešte vo vývoji. Už dnes však môžu používatelia zarábať a stakovať token FIFTI, vďaka čomu môžu vyhrať tenisku. Viac o projekte nájdete na oficiálnej stránke.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: Bear market ešte len začína, dominový efekt môže začať v blízkej dobe

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance