MicroStrategy bude opäť nakupovať Bitcoin
MicroStrategy bude opäť nakupovať Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Billion Photos

Binance

Spoločnosť MicroStrategy, ktorej šéfuje Michael Saylor, má v pláne vziať si pôžičku 205 miliónov dolárov na nákup bitcoinov. Tento krok chcú zrealizovať ešte predtým, ako BTC dosiahne cenu 50 000 USD.

MicroStrategy bude opäť nakupovať bitcoiny

O úver 205 miliónov USD sa konkrétne uchádza jedna z dcérskych spoločností s názvom MacroStrategy. Spoločnosť tak opäť dáva najavo svoj bezprecedentný záväzok voči najväčšej kryptomene na svete, keďže trh začína výrazne rásť.

Dohoda o úvere bola uzavretá počas minulého týždňa s veriteľom Silvergate Bank. Táto spoločnosť sa priamo zameriava na kryptografický priemysel. Úver bol dohodnutý na dobu 3 rokov a so zábezpekou približne 820 miliónov USD v BTC, čo predstavuje približne 12 % celkových zásob kryptomien spoločnosti MicroStrategy. Dôležitou podmienkou dohody je, aby sa v zábezpeke nachádzali BTC v hodnote najmenej 410 miliónov USD s predpokladom, že celá istina bude na úrovni 205 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki predpovedá tretiu svetovú vojnu – odporúča mať našetrené bitcoiny či zlato!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Saylor dodal:

„Pôžička nám dáva príležitosť prehĺbiť pozíciu verejnej spoločnosti s najväčšou investíciou do Bitcoinu. Našu bitcoinovú stratégiu nám umožní realizovať aj využitie kryptomien ako formu zábezpeky.“

Spoločnosť Michaela Saylora uvádza, že aktuálne vlastní približne 125 051 BTC, ktoré nakúpila za 3,8 miliardy USD s priemernou cenou 30 200 USD. Väčšina analytikov očakáva, že trh s kryptomenami porastie a Bitcoin dosiahne hranicu 50 000 USD.

„Bitcoin sa teraz blíži k dôležitej úrovni 50 000 USD. Ak túto kľúčovú hranicu prekoná, očakávame, že bude súčasná býčia jazda extrémne nabitá. Spustilo by sa krypto FOMO,“ uviedol generálny riaditeľ poradenskej spoločnosti DeVere Group Nigel Green.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre