Prijali by ste týždenné alebo denné mzdy? Nová spoločnosť prináša tento benefit

Novinky Prijali by ste denné alebo týždenné mzdy?
Prijali by ste denné alebo týždenné mzdy? Zdroj: shutterstock.com/Kittyfly/fizkes
BITmarkets BITmarkets

Všetci zamestnanci sú zvyknutí na mesačné vyplácanie mzdy s časovým oneskorením jeden až dva týždne. Čoskoro by ale mohla nastať zmena a zamestnanci by si sami mohli zvoliť ako často budú dostávať peniaze na účet, uvádzajú Aktuality. S touto zmenou vo forme zamestnaneckého benefitu prichádza spoločnosť WageNow.

Týždenné alebo denné mzdy

Nielenže si zamestnanec vyberie ako často dostane výplatu, ale dokonca ju dostane hneď po odpracovaní. Tento proces navyše nemá mať žiadny negatívny vplyv na chod účtovného oddelenia a naopak má znížiť fluktuáciu zamestnancov. WageNow uvádza, že benefit ponúka spokojnejší a produktívnejší pracovný život.

Častejšie vyplácanie mzdy údajne eliminuje finančný stres medzi výplatami. Spoločnosť tvrdí, že až 4 z 5 zamestnancov ochotne zmení prácu práve pre tento benefit. Navyše je možné si kontrolovať mzdu v mobilnej aplikácii, čo zabezpečuje lepšiu kontrolu nad financiami. Výkonná riaditeľka Stredoeurópskeho inštitútu pre výskum práce (CELSI) Marta Kahancová však povedala, že tento benefit osloví prevažne iba nižšiu príjmovú kategóriu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Zamestnanosť prudko rastie

V súčasnosti je zamestnanosť na Slovensku veľmi vysoká, zatiaľ čo zamestnávatelia majú problém obsadiť pracovné pozície. Inak povedané, ponuka práce značne prevyšuje dopyt po práci. Počet nezamestnaných je na rekordne nízkej úrovni a masové prijatie tohto benefitu môže spôsobiť, že množstvo pracovníkov bôže meniť pracovnú pozíciu a tým sa môže zvýšiť fluktuácia.

Podľa Štatistického úradu nezamestnanosť na Slovensku klesla na 2 a pol ročné minimum 5,7 %. Rovnaký trend môžeme pozorovať na území celej eurozóny, kde nezamestnanosť klesá už 10 rokov. Problémom je však narastajúci počet ekonomicky neaktívnych obyvateľov, ktorí nemajú záujem ani o štúdium.

Každý ôsmy mladý človek na Slovensku nevykazuje žiadnu ekonomickú aktivitu. Benefit častejšieho vyplácania mzdy ich môže motivovať zamestnať sa. Zamestnávatelia môžu o pracovníkov zabojovať aj takýmto spôsobom. V tomto scenári by klesla nezamestnanosť ešte viac a zamestnávatelia by mali ešte väčší problém obsadiť pracovné pozície.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Mzdy sa masovej zmeny nedočkajú

Zatiaľ je nepravdepodobné, že týždenné alebo denné mzdy budú realitou u väčšiny slovenských zamestnávateľov, no napriek tomu ide o benefit, ktorý môže byť pre istú skupinu pracovných pozícií prospešný. Viaceré firmy už na takéto vyplácanie pristúpilo skôr, no väčšinu odrádza práve administratívna náročnosť.

Mohlo by ťa zaujímať: Na Slovensko vstupuje spoločnosť, ktorá plánuje zamestnať až 5 000 ľudí

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: AktualityTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul