[PREHĽAD TRHU] Zase ďalší Bart • Altcoiny na novom LOW • Bitcoin sa zatiaľ drží

Novinky Bitcoin zostáva stabilný
Bitcoin zostáva stabilný. Zdroj: shutterstock.com/OMG_Studio
BITmarkets BITmarkets

Trh s kryptomenami prechádza zaujímavým vývojom, a tak som sa rozhodol, že dnes tento vývoj okomentujem. Počas posledných štyroch dní – prakticky od stredajšieho mega-dumpu – sa nič zaujímavé nestalo, ale dnes (resp. začalo to už včera) sme boli svedkami poklesu pod veľmi dôležitý support – 6200 $.

Dnes sa teda nebudem venovať pozitívnym dlhodobým predikciám vývoja hodnoty Bitcoinu a okomentujem radšej súčasný vývoj trhu.

Táto cena predstavuje technickú hladinu, ktorá nás bezpečne chráni pred ďalším poklesom do zóny pod 6000 $. Z hľadiska technickej analýzy má suport 6200 $ veľkú váhu, o tom sa však ďalej nebudem rozpisovať. Ďalšie podrobnosti nájdete v dnešnej analýze Bitcoinu na Trading11, na ktorú zatiaľ čakáme. Aktuálna je však aj analýza zo štvrtka, ktorú sme sprístupnili ZDARMA. Pokiaľ chcete dostávať denné profi analýzy trhu a zarobiť tak na burze viac peňazí, kúpte si členstvo Standard a získajte tak na mesiac prístup k celému webu.

Zase ďalší Bart

30m BTC-USD - Bitfinex

30m BTC/USD – Bitfinex

Včera večer sa Bitcoin dostal do problémov. Retail začal panikáriť po tom, čo trh zase začal padať a na sociálnych sieťach sa hneď objavili katastrofické scenáre o ďalšom 1000 $ páde. Nič podobné sa však nakoniec nestalo a korekcia sa zastavila sto dolárov nad okrúhlym číslom 6000. Následne sa daily svieca uzavrela pod spomínaným kľúčovým supportom na 6200 $ a dnes poobede sme sa dostali približne na hodnoty z predchádzajúceho dňa.

Na sviečkovom grafe sa tak vytvorila formácia Bart, ktorá svoje meno získala vďaka podobnosti s obľúbenou kreslenou postavičkou zo Simpsonovcov. Viac o formácii Bart nájdete tu.

Bitcoin sa nateraz pohybuje v relatívne bezpečnej zóne. Na spomínanej daily svieci veľmi nezáleží. V stredu bol zaznamenaný pohyb o viac než 1000 $ a pri takýchto udalostiach zaujímajú obchodníkov a veľkých hráčov skôr weekly, resp. monthly timeframy.

Altcoiny v troskách

Niektoré alternatívne kryptomeny zareagovali na posledný dump veľmi zle. Napríklad Ethereum sa prepadlo na nové tohtoročné low a zase tak potvrdilo downtrend. Tomuto prepadu pomohlo asi aj vyhlásenie Vitalika Buterina, ktorý na Twitteri potvrdil, že nevylučuje kolaps Etherea. Veľa ľudí ani nečítalo ďalej a hneď všetko predávali.

Nepochopený Vitalik Buterin

Vitalik sa zase raz stretol s nepochopením. Hovoril totiž o súčasnom stave ETH blockchainu, ktorý nedisponuje dostatočným výpočtovým výkonom. Ak Ethereum zostane v súčasnom stave aj naďalej, bude to jeho koniec. Konkurencia je príliš silná.

Na druhej strane, Ethereum sa neustále vyvíja a zatiaľ, čo sa momentálne môže pochváliť” rýchlosťou 7 transakcií za sekundu, o tri roky by to mohol byť milión (transakcií za sekundu). Vývojári Etherea to chcú dosiahnuť prechodom na Proof-of-Stake a spustením sharding protokolu. Hodnota ether tokenu im je viac-menej ukradnutá. To je iba nástroj pre špekulantov.

Viac o Vitalikovom vyhlásení nájdete tu.

EOS stále na koni

Veľmi sa mi páči momentum, ktoré si v posledných týždňoch vybudovala kryptomena EOS. Ak Bitcoin nezaznamená ďalšie veľké pády, je dosť možné, že bude ďalej stúpať a dokonca v roku 2018 otestuje magických 10 $. Ide totiž o jeden z mála altcoinov, ktoré sa ešte ako- tak držia.

EOS sa po spustení nového mainnetu stal kryptomenou s najrýchlejším blockchainom. Vývojári sa snažia využiť túto sieť a vytvárajú nové decentralizované aplikácie. Čína tento coin dlhodobo označuje za najkvalitnejší krypto-projekt na svete. Len tak ďalej 🙂

Dogecoin ukazuje svoju silu

Za posledné dva týždne ma však najviac prekvapil Dogecoin. Táto kryptomena počas troch dní zaznamenala pumpu o 100%, odignorovala pád trhu a ďalej si veselo stúpa. DOGE za posledný týždeň vyrástol o takmer 17%. Wau.

Tieto prehľady trhu v žiadnom prípade neslúžia ako investičné poradenstvo. V žiadnom prípade sa nepovažujem za profesionála, iba sa snažím priblížiť dianie na trhu ľuďom, ktorí nemajú čas denno-denne všetko sledovať. Je tak logické, že sa občas zmýlim. Kedysi som vyhlásil, že celá tá pumpa Dogecoinu je iba pump-n-dump schéma a neodporúčam nakupovať. Teraz si tým nie som tak istý. Je možné, že som sa mýlil.

Rekordmani z TOP100

Úplne nakoniec sa pozrime na víťazov a loserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 alts