[Návrat do minulosti] 10 predpovedí ceny Bitcoinu pre rok 2018

BITmarkets BITmarkets

Snažiť sa čokoľvek predpovedať na trhu s virtuálnymi menami je veľmi náročná a nevďačná práca. Cena závisí na mnohých faktoroch a premenných vrátane tých úplne najelementárnejších ako je zákon ponuky a dopytu. Cena Bitcoinu sa od svojho vzniku neustále mení a snažiť sa predpovedať ďalšie smerovanie trhu stojí nemalé úsilie. A ako to už tak býva niekedy sú predpovede celkom presné a niekedy úplne mimo. Predpovedať pohyby trhu v tak vysoko volatilnom prostredí je skutočne náročná úloha. V podstate sa toto snaženie aj kvôli vplyvom rôznych záujmových skupín dá označiť za hazard s budúcnosťou. V dnešnom článku sme sa vrátili do minulosti a prinášame vám desať predpovedí ceny Bitcoinu pre rok 2018.

1. Thomas Lee

Podľa jeho predikcie sa cena Bitcoinu v roku 2018 dotkne s veľkou pravdepodobnosťou hladiny 25 000 USD. Okrem toho, že je jedným z najznámejších investorov do kryptomien, je taktiež spoluzakladateľom výskumnej spoločnosti Fundstrat. Jeho predpovede sú väčšinou celkom presné a užitočné. Okrem predpovede ceny Bitcoinu pre rok 2018 sa nebál pozrieť aj do vzdialenejšej budúcnosti a odhaduje, že najneskôr v roku 2022 dosiahne cena jednej BTC mince 125 000 dolárov.

2. Max Kiser

Jeden z najstarších investorov, ktorý naskočil do vlaku kryptomien v dobe, kedy stál Bitcoin iba 3 doláre. Vo svojej predpovedi pre rok 2018 očakáva, že Bitcoin dosiahne 28 000 USD a z dlhodobého hľadiska verí v rast až na 100 000 USD. Max neustále kritizuje fungovanie tradičného finančného sveta a nedostatky centralizovaných finančných orgánov.

3. John McAfee

Bývalý programátor, obchodník, kandidát na prezidenta Spojených štátov a nadšenec do Bitcoinu je neustále veľmi optimistický, čo sa týka oblasti kryptomien. Bitcoinu veľmi verí a očakáva, že sa mu podarí vyšplhať až na hodnotu 1 milión dolárov. Vo svojich postojoch je naviac veľmi pevný a nebojí sa vsadiť ani časť vlastného tela.

Mohlo by vás zaujímať: Dostane sa Bitcoin na jeden milión dolárov? Sledujte online graf

4. Trace Mayer

Trace Mayer je podnikateľ, investor, novinár, menový vedec a horlivý obranca slobody prejavu. Je taktiež držiteľom titulov v oblasti účtovníctva a práva. Má obrovské skúsenosti s investíciami do zlata. Jeho predikcia je veľmi cenná, pretože hovoril o všeobecnej adopcii Bitcoinu v dobách, kedy sa hodnota jedného Bitcoinu pohybovala okolo 0,25 USD. Podľa jeho predpovedi pre rok 2018 by sa cena Bitcoinu mala dotknúť hranice až 115 000 dolárov.

5. Jameson Lopp

Ďalší kryptonadšenec a bývalý vývojár softvérovej spoločnosti Bitgo, ktorú nakoniec opustil a rozhodol sa venovať svoje sily vlastnému projektu. Tým bolo vytvorenie kryptomenovej peňaženky Casa. Vo svojej predpovedi bol taktiež veľmi optimistický a odhadoval, že cena Bitcoinu v roku 2018 aj naďalej porastie a do konca roku by mala dosiahnuť hodnoty 250 000 USD.

6. Tim Draper

Je zakladateľom spoločnosti Draper University a patrí medzi najobľúbenejších a najznámejších investorov do kryptomien. Vo svojich predikciách zastával názor, že cena BTC do konca roku 2020 môže dosiahnuť úrovne až 250 000 dolárov. Avšak toto platí iba v prípade, že by sa zachoval býčí trend z roku 2017.

Odporúčame článok: [Seriál] Kryptocelebrity – (8. diel) Tim Draper, podnikateľský guru

7. Kay Van-Petersen

Obľúbený analytik Kay Van-Petersen zo Saxo Bank odhadoval na začiatku tohto roku, že by mohol Bitcoin do konca roku 2018 posilniť na 50 000–100 000 USD za mincu.

8. Tyler Winklevoss

Jeden zo známych dvojčiat, podnikateľ, spoluzakladateľ spoločnosti Winklevoss Capital Management a kryptomenový milionár svoje odhady staval na predpoklade, že cena Bitcoinu je veľmi podhodnotená. Vo svojich predikciách povedal, že by v roku 2018 mal Bitcoin dosiahnuť ceny takmer 320 000 dolárov.

Tip redakcie: Podľa najnovšej štúdie je možné, že BTC dosiahne na 98 000 USD

9. Jim Cramer

Bývalý manažér hedgeových fondov a jeden z najpredávanejších súčasných autorov. V Amerike má vlastnú televíznu reláciu Mad Money. Taktiež je jedným zo spoluzakladateľov TheStreet, Inc. a podľa jeho predpovede by mala cena Bitcoinu v budúcnosti dosiahnuť úrovne 1 milión dolárov.

10. Xoel Lopez Barata

Vedec a dátový analytik na Madridskej univerzite na základe technickej analýzy odhadoval, že cena Bitcoinu na konci roku 2018 sa bude pohybovať medzi 25 až 90 tisíc dolármi.

Záver

Iste ste si všimli, že všetky uvedené predpovede sú veľmi optimistické a počítajú s rastom. Dve tretiny roku 2018 sú za nami a pred nami je posledná časť. Dočkáme sa zdrvujúceho finišu a vyplnenia niektorej z predpovedí? Neostáva nám nič iné len vydržať a už za necelé štyri mesiace budeme poznať jasnú odpoveď. Budeme radi, pokiaľ pridáte aj svoje vlastné tipy kam si myslíte, že sa cena BTC do konca roku 2018 ešte pohne.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Raduz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
coinnounce.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.