[PREHĽAD TRHU] Kryptomeny dnes v červenej zóne – Anonymné coiny víťazia!

1

Trh s kryptomenami za posledný týždeň zaznamenal slušný rast. Bitcoin sa pozviechal a z tohtoročného low na cene 6800 $ sa dostal až na 8400 $. Celkovo teda vytvoril zisk 1600 $, čo je takmer 25%. Altcoiny na tom boli podobne. Avšak včera večer prišla neodvratná korekcia.

4h BTC/USD - Bitstamp
4h BTC/USD – Bitstamp

Väčšina trhu je dnes v mínuse. Bicoin už stratil 500$ a z high klesol na súčasných 7900 $. To činí stratu piatich percent hodnoty. V intervale 7750 – 790 $ sa však nachádza support, ktorý by ho mohol podržať. Ak sa tak stane, ešte tento týždeň by sme mohli vytvoriť nové tohtoročné high.

Profi analýza BTC/USD: Zavření daily Hidden GAP spouští korekci – kde se zastaví?

Altcoiny klesajú pomalšie ako Bitcoin

Väčšina altov padla menej, než BTC Ethereum sa drží tesne pod 140 $ a zaznamenalo 3% prepad. XRP sa obchoduje za 20 centov a za posledných 24 hodín stratilo 4%. Tento token si väčšinu svojho rastu odbil už v pondelok, kedy predviedol 12% pumpu. Prudké pohyby sú pre XRP typické.

Je zaujímave poznamenať, že stablecoin Tether sa stále drží na štvrtom mieste v kapitalizácii. Nedávno sa totiž do trhu uvoľnilo viac než pol miliardy nových tokenov. Aktuálna kapitalizácia Tetheru činí 4,62 miliardy dolárov, čo je o desať miliónov viac než celkový počet USDT v obehu.

Veľkú päťku uzatvára Bitcoin Cash, ktorý sa celkom drží a dnes stratil iba 2,4% svojej hodnoty. Na burzách sa obchoduje za 237 $. Je však zaujímavé, že jeho fork Bitcoin SV rastie a pripísal si takmer 2%.

V roku 2020 víťazí anonymita

Z TOP10 dnes rastie aj anonymná kryptomena Monero. Tá vykazuje zisk 1%. Ak ste pred týždňom stavili na Monero, spravili ste dobre. Tento coin v roku 2020 trhá rekordy a jeho majitelia iba za posledných 7 dní zbohatli o 28%. Žiadny ďalší coin z TOP100 (s výnimkou BlockStampu tokenu) nespravil väčšie zisky.

A keď sme už tak pekne uzavreli top desiatku, tu je TOP10 mincí, ktoré sa oplatí sledovať v roku 2020.

Ukážkovo rastie aj ďalší anonymný coin – Dash. Dnes síce jeho hodnota klesla o 5%, no za posledných 7 dní vykazuje 27% zisk.

Ani Zcash nie je príliš pozadu. o Zcashi sa začalo hovoriť ako o mrtvej kryptomene. V roku 2019 utrpela veľké straty. V roku 2020 si to však vynahradila 15% rastom. Rastie aj oproti Bitcoinu, ktorý si pripísal „iba“ 10%.

Dominancia v roku 2020 bez väčšej zmeny

Dominancia Bitcoin sa v roku 2020 veľmi menení. 1.1. ukazovala 68,4% a dnes je to 68,7%. Včera síce na chvíľu prekročila 69%, no to netrvalo veľmi dlho.

Zdá sa, že obchodníci si nevedia vybrať medzi Bitcoinom, ktorý ešte stále čaká na rozhodujúci pohyb smerom hore a altcoinami, ktoré sú poriadne vyklesané a vyzerajú naozaj chrumkavo.

Sorry, there are no polls available at the moment.

Čo čítať ďalej?

Obchodujete na dennej báze? Tieto kryptomeny sú na to podľa nás najvhodnejšie.

Päť aktuálne najlepších kryptomien na daytrading!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
T-rex

Nakupujem aj aj, ale taka možnosť chyba.