Na začiatku pracovného týždňa nás Bitcoin potešil rastom zo supportu (8000 $) až nad kľúčovú rezistenciu (8650 $). Máme tu piatok a už zase stúpame! Tentokrát už kráľ kryptomien testuje rezistenciu na okrúhlom čísle 9 000 $. Na prekonanie tejto ceny netrpezlivo čakajú všetci kryptomenoví obchodníci. Zatiaľ sa však držíme pod ňou. Pre Bitcoin to rozhodne nie je jednoduchá úloha.

Historicky silná rezistencia

Aj v roku 2019 mal Bitcoin s prekonaním 9000 $ veľké problémy. Chvíľu to dokonca vyzeralo tak, že už vyššie nepôjdeme a parabolický rast skončí. Napätie trvalo takmer mesiac. Je dosť možné, že aj v roku 2020 to bude rovnaké. Zatiaľ sa teda netešme. Aj dnešné testovanie deviatich tisícok je však pre Bitcoin bullish.

Graf z roku 2019:

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp – 2019

Aktuálny graf:

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp 2020

Dnes je samozrejme situácia diametrálne odlišná od tej v roku 2019. Vtedy ešte mali všetci v čerstvej pamäti 2018 bear market a jesennú a zimnú nudu. Nekonečnú konsolidáciu na hladine 6000 $ a trojmesačný odraz z dna (3200 – 4000 $). Aj druhá polovica 2019 sa síce pretočila do medvedieho trhu, ten však nebol zďaleka tak hrozný.

Dajme si teda pozor na emócie. Na oslavy ešte bude čas. Tešme sa na jar a na halving. To je pre Bitcoin kľúčová udalosť, ktorá konečne zmierni silnú infláciu. Denne sa do obehu uvoľňuje 1800 BTC – teda takmer 16 miliónov dolárov. Mesačne je to pol miliardy! Niet divu, že Bitcoin má problémy s rastom.

Môže vás zaujímať: Zaznamenali sme BTC transakciu v hodnote $1 miliardy! Niečo sa chystá?

Altcoiny sa už zase bláznia

Koho však v týchto dňoch zaujíma Bitcoin, keď tu máme alty? Na trhu s kryptomenami je už zase veselo. Ethereum si za posledných 24 hodín pripísalo 6% a obchoduje sa za 170 $. Bitcoin Cash (8%) sa drží 30$ nad BSV (5%). Litecoin (6%) už testuje 60 dolárov a EOS sa po dlhom čase dostal na 4$. Za sebou má 9% rast. Ani Binance Coin sa nenechal zahanbiť.

Najviac nás však dnes potešilo Ethereum Classic, ktoré si užíva ďalšiu 30% pumpu. V rebríčku kapitalizácie šliape na päty Dashu, ktorý spravil iba 3%. Niet sa čomu diviť, veď Dash už tento rok vyrástol o dobrých 200%!

Ethereum Classic vyhlasujeme za oficiálneho víťaza tohto týždňa. Pozrite sa na ten graf. Každý deň ďalšia pumpa! Až toto skončí, ten pád bude naozaj tvrdý.

Zarobili ste v januári na kryptomenách? Je načase niečo vrátiť späť! Zvážte príspevok do kryptozbierky na hasenie požiarov a revitalizáciu Austrálie.

>>>Zistiť o zbierke viac<<<

Ethereum Classic 1D ETC/USD - Coinbase Pro
Ethereum Classic 1D ETC/USD – Coinbase Pro

Chcete nejaké tipy na alty,ktoré ešte pôjdu hore? Mrknite na tento článok:

TOP 4 a pol kryptomien, ktoré na svoj veľký rast ešte len čakajú

Naopak, niektoré alty už sú za zenitom a asi ich bude lepšie predať. Ktoré to sú? to sa dozviete tu:

TOP 5 známych altcoinov, ktoré je na čase predať, pokiaľ nechcete prerobiť

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of