Kryptomeny a aj sám Bitcoin zažívajú v posledných dňoch veľmi plodné obdobie. Väčšina kryptomien zaznamenala rast v desiatkach percent, niektoré vzrástli dokonca o stovky percent! S takýmto rastom prirodzene súvisia aj obrovské prevody kryptomien v hodnote miliónov dolárov.

Transakcia v hodnote 1 miliardy USD

K tejto veľkej transakcii došlo v momente, kedy Bitcoin zažíva rast a altcoiny sa taktiež zelenajú. K prevodu došlo medzi cold wallet-mi patriacim krypto-zmenárni Bitfinex.

Prevod sa tiež časovo zhodoval s jednou z najväčších púmp Bitcoin SV (BSV), ktorý v poslednom dni zaznamenal rekordný nárast. Veľké prevody sa väčšinou spájajú s významnými pohybmi cien BTC a ostatných kryptomien. Bitfinex zostáva jedným z najväčších držiteľov BTC. Whale transakcie takejto veľkosti sa zvyčajne uskutočňujú raz za niekoľko mesiacov, pričom takéto veľké prevody sa zaznamenali v roku 2019 iba dvakrát.

Veľkosť tejto transakcie je však stále pomerne nízka v porovnaní s minulým decembrovým prevodom, kedy sa suma 8,9 miliárd dolárov presunula v rámci troch blokov BTC. Transakcie BTC zostávajú relatívne nezmenené na úrovni okolo 300 000 za deň, ale hodnota prevedených kryptomien sa líši.

Pripravujú sa veľryby na veľký pohyb?

Stredne veľké transakcie v posledných dňoch opäť spôsobili špekulácie o tom, či veľryby taktiež zamýšľajú vykonávať veľké pohyby.

bitcoin, Zaznamenali sme BTC transakciu v hodnote $1 miliardy! Niečo sa chystá?

Volatilita Bitcoinu je aktuálne vyššia ako obvykle a očakávajú sa ďalšie ráznejšie pohyby nahor alebo nadol. Okrem toho sa zrýchľujú aj prenosy stablecoinov. Stablecoiny podporujú spotové obchodovanie a môžu trh s kryptomenami nasmerovať k vyššej likvidite.

Nedávna zvýšená aktivita však spôsobila aj mierne problémy, keďže sa do zmenárne Coinbase presunulo viac finančných prostriedkov v krátkom časovom úseku, čo viedlo k zvýšenému obchodnému zaťaženiu.

Rastie zoznam „bohatých peňaženiek“

Počty krypto-peňaženiek, ktoré obsahujú 1 000 BTC, vzrástli rovnako ako peňaženky obsahujúce cez 10 000 BTC. Diskusia na Reddite však vyvolala otázky o možnosti kontroly tohto obrovského bohatstva v prípade, že sa BTC bude vo svete viac akceptovať. BTC je odolný voči cenzúre a schopnosť posielať veľké sumy v sieti znamená, že toto bohatstvo môžu kontrolovať aj škodliví aktéri, ktorí sú, prirodzene, nežiadaní a ťahajú povesť kryptomien nadol.

Neustále sa skúma, komu patria peňaženky s vysokým obnosom kryptomien, avšak je to zložité. BTC sa dá použiť aj na sústredenie bohatstva represívnych režimov alebo na financovanie terorizmu. Z tohto dôvodu si veľké transakcie vyžadujú zvýšenú pozornosť.

Čo čítať ďalej?

Toto sú najlepšie investície tejto dekády! Investovali ste do nich?

Zdroj:
bitcoinist.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of