[PREHĽAD TRHU] Bitcoin pod 3800 $ – Altcoiny padajú ešte rýchlejšie – Je ešte šanca na otočku?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pred dvoma týždňami kryptomeny všetkých prekvapili prudkým rastom. Bitcoin sa usadil tesne pod 4000 $ a altcoiny si spokojne rástli. Bohužiaľ, predminulú nedeľu došlo ku korekcii a trh sa z toho nedokázal spamätať. Dobrá nálada je preč, UPtrend skončil a dnes sme po týždňovej konsolidácii zaznamenali ďalší výraznejší pohyb. Bohužiaľ, opäť negatívny.

Disclaimer/ Tento článok nemožno považovať za finančné poradenstvo. Za prípadné straty nebudeme zodpovední. Ak máte záujem o profesionálne technické analýzy, sledujte Trading11.

Bitcoin

Bitcoin dnes klesol o necelých 100 $, v čase písania tohto článku ide o -2 % pohyb. To by ešte nebolo nijak zvlášť zaujímavé. Bohužiaľ, počas posledného týždňa sedel na relatívne silnom supporte.  Zatiaľ nehádžme flintu do žita. Stále je možné, že ide o falošný preraz a Bitcoin sa do konca dňa vráti naspäť. Ak však daily sviečka uzavrie pod touto hladinou, bude to signál na predaj. V priebehu týždňa potom môžeme očakávať ďalšie prepady až na najbližší support – 3 500 $.

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Pri pohľade na graf BTC/USD Bitcoin od začiatku nového roka konsoliduje v relatívne úzkom kanále medzi 3500 – 4300 $. Týmito dvoma hladinami je ohraničený a pokiaľ neprerazí na jednu alebo druhú stranu, nič zaujímavé sa diať nebude.

Tieto dlhé obdobia konsolidácie veľkí hráči využívajú na nákup/predaj väčších objemov coinov. Môžeme si všimnúť, že volume na burzách je už niekoľko týždňov relatívne vysoko. Podľa stránky KMcap sa iba dnes zobchodovali Bitcoiny za viac než 8 miliárd dolárov. Niečo sa chystá, ale zatiaľ nikto nevie čo. Bude to MEGA pumpa ale obrovský prepad na 2000 $?

Môže vás zaujímať: Bitcoin za milión dolárov – je to vôbec reálne?

Ethereum

Čo sa týka volume, nezaháľa ani druhá najväčšia kryptomena – Ethereum. Na burzách sa zobchodovali Ethery v celkovej hodnote presahujúcej štyri miliardy dolárov. Bohužiaľ, Ethereum je volatilnejšie ako Bitcoin a tak dnes spravilo výrazne väčší pohyb. Za posledných 24 hodín sa prepadlo o cca 5 % na súčasných 125 $.

Ethereum je už po Constantinople a Petrohrad forkoch, takže ho nemá čo držať na titulkoch webov o kryptomenách. Hype okolo tohto coinu teda pravdepodobne skončil a v prípade, že Bitcoin bude pokračovať v prepadoch, sa môže pokojne stať, že Ether klesne pod 100 $.

EOS

Štvrtá najväčšia kryptomena podľa kapitalizácie – EOS – dnes klesla o takmer 10 %. Zaujímavo vyzerá aj dnešné volume – takmer 2 miliardy dolárov. To je oveľa viac než 660 miliónov v prípade XRP.

Litecoin

Litecoin v poslednej dobe vystrkuje rožky. Na každý pohyb Bitcoinu smerom hore reaguje masívnym rastom a na každý pokles výrazne menším výpredajom. Táto kryptomena sa momentálne obchoduje za cca 46 $. Litecoin má dosť veľký potenciál. Z hľadiska technickej analýzy vyzerá dobre. Pokiaľ by sa objavil aj nejaký pozitívny fundament podporený rastom BTC, svojou hodnotou môže pokojne prekonať aj Ethereum (pozor – hodnotou, nie kapitalizáciou!).

Záver

Čo dodať na záver? Do kryptomien sa vracia volatilita. Po nudnom týždni sa konečne niečo začína diať. Je prakticky jedno, či to pôjde hore, alebo dole. Ak viete obchodovať, zarobíte tak či tak. Hlavne, nech sa niečo deje. Ak máte záujem o kvalitné technické analýzy, začnite sledovať Trading11.

Čo čítať ďalej?

Nebezpečí recese – Centrální banky na ní nejsou připraveny a hrozí i záporné úrokové sazby!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.