Coinbase: Poskytovatelia dát predávali dáta našich klientov tretím stranám

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Christine Sandlerová, riaditeľka inštitucionálnych predajov v Coinbase, uviedla na obranu nedávneho trochu kontroverzného nákupu firmy Neutrino, že to bolo potrebné z dôvodu ochrany dát klientov. Bývalí poskytovatelia dát totiž predávali tieto dáta tretím stranám.

Kontroverzná akvizícia

Coinbase, najväčšia kryptoburza v USA, prvýkrát oznámila akvizíciu firmy Neutrino 19. februára s tým, že využije jej pokročilé nástroje na analýzu blockchainu, technológie proti praniu špinavých peňazí a technológie pre KYC (Know Your Customer).

Ak chcete obchodovať na Coinbase, pozrite sa na náš návod.

Tento krok sa rýchlo stal kontroverzným, keď sa vynorili na povrch niektoré informácie ohľadom spoluzakladateľov spoločnosti Neutrino: konkrétne ich predchádzajúca angažovanosť v komerčnej softvérovej firme Hacking Team, ktorej spyware údajne využívalo široké spektrum medzinárodných vlád a orgánov presadzovania práva, medzi nimi išlo aj o autoritárske režimy.

#DeleteCoinbase

Kryptokomunita je na tieto informácie dosť citlivá, preto s reakciami dlho nečakala. Bol vytvorený hashtag #DeleteCoinbase (zrušte si Coinbase – viac k tejto téme tu) a Sandlerová tak musela obhajovať rozhodnutie burzy. Počas rozhovoru pre TV Cheddar povedala, že hlavným dôvodom akvizície boli praktiky poskytovateľov dát, ktorí predávali tretím stranám dáta používateľov.

Sandlerová charakterizovala technológiu firmy Neutrino ako „skutočnú špičku v odbore a najlepšiu vo svojej triede” a uviedla, že akvizícia predstavovala rozhodnutie preniesť tieto nástroje do vlastných rúk, čo prevážilo nad informáciami o histórii zamestnancov Neutrina.

Ďalšia kontroverzia

Sandlerová sa tiež zmienila o rozhodnutí spoločnosti Coinbase Pro zalistovať XRP. O tejto téme si môžete viac prečítať tu.

Záver

Je pre vás takéto zdôvodnenie dostatočné alebo to vyzerá, že sa Coinbase skôr viac zamotáva do ďalších nejasností, medzi ktoré patrí aj zalistovanie XRP? Podeľte sa o svoj názor buď v komentároch alebo na našej FB stránke.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.