Americké akciové indexy na začiatku týždňa zaznamenali slušný rast. Analytici udávajú mnoho dôvodov od zlepšujúceho sa stavu Donalda Trumpa až po zvyšujúci sa náskok Joa Bidena v amerických prezidentských voľbách. Dnes však narazili na silnú rezistenciu.

Zaujímajú vás vzácne kovy? Prečítajte si technickú analýzu striebra od nášho ekonóma Jaroslava: Striebro v bull flagu, aký je target?

Americké akciové indexy bojujú o zachovanie UPtrendu

Je ňou lokálne maximum z polovice septembra. Po ňom došlo k prepadu na dvojmesačné minimum, no indexy za posledný týždeň predviedli slušný comeback. Bude zaujímavé sledovať, či sa podarí túto kľúčovú rezistenciu prekonať, pretože Fed už nemá veľa tromfov v rukáve a nestabilná politická situácia v USA trhom rozhodne nenahráva. Pridajme do toho hrozbu rozbitia amerických internetových monopolov a máme tu hneď niekoľko dôvodov na obavy.

Pre S&P 500 je navyše táto rezistencia o to silnejšia, že ide o marcové historické maximum. Po uzatvorení pondelkovej trading session sa síce dostal necelé percento nad bývalé ATH, no veľmi ľahko pod neho ešte môže padnúť. Hlavne ak sa traderi rozhodnú, že toto je dobrá šanca vybrať profity.

Môže vás zaujímať: Je toto bublina? Volume Uniswapu v septembri predbehlo Coinbase!

Technologickí giganti ďaleko od historických maxím

Veľké americké technologické spoločnosti na tom nie sú o nič lepšie. Väčšina z nich v posledných šiestich mesiacov ťahala rast indexov, no aktuálne sú akcie týchto firiem extrémne nadhodnotené. Kapitalizácia Tesly momentálne atakuje 400 miliárd dolárov, v prípade Applu sú to dokonca dve miliardy.

Snáď jedinou firmou, ktorá si svoju ozrutnú hodnotu skutočne zaslúži, je obchodný gigant Amazon, ktorý počas koronavirusu zdvojnásobil svoje snahy o ovládnutie všetkých ziskových odvetví obchodu. A možno Google.

Googlu však na tomto webe veľmi nefandíme. Dôvodom je potláčanie slobody slova na YouTube. Cenzúra sa zďaleka netýka iba kryptomien. Zakázaná je podľa všetkého aj kritika WHO.

YouTube ďalej cenzuruje. Politikovi zakázal kritizovať WHO, Trumpovi to dovolil

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance