Predstavenie Friedrichs indikátora – Ako vďaka nemu zarobiť peniaze na burze?

Pre začiatočníkov Friedrichs indikátor
Friedrichs indikátor, zdroj: shutterstock.com/Autor: calcassa
Okazio PCBitmarkets

Ahojte traderi. V tomto článku vám podrobnejšie predstavím Friedrichs indikátor, ktorý som zaregistroval len v poslednom čase, ale zdá sa mi veľmi účinný.

Čo to je a kde ho nájdem?

Nájdete ho klasicky medzi indikátormi na stránke Tradingview. Tento indikátor vám ukazuje nákupné a predajné príkazy. Na grafoch to vyzerá nejako takto:

Tento indikátor vám teda presne ukazuje, kedy máte nakúpiť a kedy predať. Dôležitý je však časový rámec. Čím vyšší časový rámec, tým menšia frekvencia obchodov a tým aj vyššia úspešnosť – z môjho subjektívneho hľadiska a backtestu. Ono je to aj celkom logické, pretože na nižších časových rámcoch je obchodov oveľa viac a hlavne je aj oveľa vyšší podiel stratových obchodov. Osobne využívam tento indikátor minimálne na 4H a 6H, ideálne však na 12H a 1D. Ak sa nechcete utápať v siahodlhých analýzach, prípadne hľadáte účinný a jednoduchý nástroj, ktorý vám presne povie kedy nakúpiť a kedy predať, tak práve Friedrichs je pre vás ako stvorený.

Ako sa Friedrichs indikátor vypočítava?

Na úvod treba poznamenať, že indikátor bol vyvíjaný na páre BTC/USD. Dá sa teda povedať, že indikátor je ako stvorený pre kryptomeny a mal by teda brať do úvahy aj extrémne výkyvy a volatilitu. Bol nastavený tak, aby mal najlepšie výsledky na 4H, 6H a 1D grafoch, teda ako som napísal už vyššie.

Čo vlastne tento indikátor využíva, aby vyhodnotil signál na nákup a predaj?

  1. Heikin Ashi sviečkové hodnoty.
  2. EMA golden crossy.
  3. RSI divergencie.
  4. Oveľa viac (tajomstvo vynálezcu).

Treba podotknúť, že indikátor už prešiel niekoľkými obmenami a toto nie je prvá verzia. Je však na vás, v akej súvislosti budete indikátor využívať. Dopredu však upozorňujem, že ja osobne tento indikátor využívam ako doplnok mojej bežnej analýzy. Aj napriek jeho vysokej úspešnosti len podľa neho neobchodujem.

Názorná ukážka Friedrichs indikátora

Pozrime sa na posledné obdobie na 12H grafe a ako príklad si uvedieme kryptomenu NEO, ktorá bude v páre s dolárom, takže NEO/USD. Najdôležitejšie, čo momentálne vidíme, je to, že zatiaľ nám nesignalizuje signál na BUY. Treba povedať, že Friedrichs indikátor málokedy chytí presné dno a úplný TOP. Je to indikátor, ktorý aj pre svoje charakteristiky a matematické výpočty „čaká” na golden crossy a divergencie na RSI. Keď si však spätne zhodnotíme posledné obchody, tak najskôr sme nakupovali na hodnote 10,74 USD a predávali na 12,75 USD, čo samozrejme nebol TOP, ale zisk sme uzavreli. Predtým sme však chytili oveľa väčší pohyb, a to konkrétne nákup na 13,58 USD a predaj na 17,35 USD. Suma sumárum cca 29 % za 19 dní, čo rozhodne nie je na zahodenie vzhľadom na jednoduchosť daného indikátora. Nie nadarmo sa hovorí, že niekedy je najjednoduchšie riešenie aj to najlepšie.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

txbtxb
Autor:
Trader 2.0
Trader 2.0

Trader 2.0 je kryptomenový vzdelávací projekt. Od svojho vzniku patrí medzi najväčšie na Slovensku. Trader 2.0 sa venuje vzdelávaniu v oblasti kryptomien, investovania a tradingu najmä na Youtube kanále.