Bitcoin a realizované straty podľa Glassnode
Bitcoin a realizované straty podľa Glassnode. Zdroj: Shutterstock.com/Eko SP

Aktuálne by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že Bitcoin už formuje dlhodobé dno, no niektoré metriky hovoria o pokračovaní korekcie. V tomto článku sa konkrétne pozrieme na realizované straty, ktoré sú jedným zo základných meradiel sentimentu na trhu. Čo aktuálne metrika hovorí?

Realizované straty sú na zostupnom trende, čo znamená, že predávajúci investori začínajú byť vyčerpaní. Je dôležité však poznamenať, že na trhu stále existujú pomerne vysoké straty, ktoré sa realizujú. Ich objem ale klesá, čo je pre cenu Bitcoinu pozitívnym signálom. Tento trend však musí zotrvať.

Bitcoin: realizované straty
Bitcoin: realizované straty. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Analytik Rekt Capital: Bitcoin dosiahne dno vo štvrtom štvrťroku 2022. Prečo?

Bitcoin stále dosahuje vysoké realizované straty

Metrika realizovaných strát ráta s každou v minulosti predanou mincou. Následne sleduje, či daná minca bola predaná so ziskom, alebo stratou. Realizovaná strata je typická pre bearish trend, pričom realizovaný zisk je typický pre bullish trend. Metrika osciluje okolo hladiny nula, tzn. ak je nad nulou, na trhu sa realizuje zisk a ak je pod nulou, na trhu sa realizuje strata.

Podľa grafu vyššie môžeme vidieť, že realizované straty ustupujú a predávajúci začínajú byť unavení. Stále sme však ďaleko od reverzie trendu a metrika je hlboko pod nulou. Ak však bude tento trend pokračovať, do pár mesiacov sa na trhu pravdepodobne budú realizovať zisky. Dovtedy však spotová cena BTC môže pokračovať v korekcii.

Mohlo by ťa zaujímať: 3 dôvody analytika Coin Bureau, prečo môže Bitcoin prekvapivo narásť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance