3 dôvody analytika Coin Bureau, prečo môže Bitcoin prekvapivo narásť
3 dôvody analytika Coin Bureau, prečo môže Bitcoin prekvapivo narásť. Zdroj: shutterstock.com/Visual Generation

Podľa známeho analytika z kanálu Coin Bureau môže cenový vývoj Bitcoinu v najbližších týždňoch prekvapiť. Napriek nedávnemu poklesu existujú 3 dôvody, pre ktoré môže Bitcoin ešte krátkodobo narásť. Aké sú a čo nás potom čaká?

Správa o PCE v Amerike

Analytik svojich sledovateľov upozornil na tri dôležité správy, ktoré čakajú trhy tento týždeň. Prvou je správa o stave PCE za mesiac júl, ktorá bude zverejnená v piatok (26. 8.). PCE predstavuje spotrebiteľské údaje za daný mesiac, pričom podľa posledných zasadnutí FED-u ide o ukazovateľ, na základe ktorého sa predikuje výška inflácie. Pokiaľ bude PCE nižšie, bude to pozitívny signál, že FED opäť nezvýši razantne sadzby v septembri.


Základný cenový index PCE, Zdroj: tradingeconomics.com

Sympózium Jackson Hole

Toto sympózium sa bude konať od štvrtka do soboty a zúčastnia sa ho predstavitelia centrálnych bánk a akademici z celého sveta. Pre investorov to bude cenný zdroj informácií o stave globálnej ekonomiky a, samozrejme, zúčastní sa ho aj Jerom Powell ako hlas FED-u. Zvlášť jeho slová budú predmetom zvýšenej pozornosti, keďže môžu naznačiť stav americkej ekonomiky. Powell vystúpi v piatok.

Revidované údaje o HDP Spojených štátov

Treťou správou, na ktorú poukazuje Coinbureau, je publikovanie prvej revízie údajov o americkom HDP za druhý štvrťrok. Táto správa bude zverejnená vo štvrtok a je dôležitá, pretože prvé údaje vykázali záporné hodnoty a naznačujú recesiu. Pokiaľ by bolo revidované čísla menšie, je to pozitívny signál; naopak, ak budú ešte väčšie, trhy sa zľaknú väčšieho rizika recesie.


Kvartálny pokles HDP Spojených štátov, Zdroj: tradingeconomics.com

Podľa Coinu Bureaua je pravdepodobné, že sa Bitcoin krátkodobo preberie v nasledujúcich týždňoch:

Celkovo očakávam, že rally na zotavenie sa obnoví počas nasledujúceho týždňa alebo dvoch, než dosiahne vrchol niekedy v septembri, keď Ethereum prejde na Proof of stake. Potom nastúpia makro faktory a začneme vidieť skutočné minimá medvedieho trhu.“

Po krátkom raste nás teda čaká ďalej prepad a hlbšie roviny bear marketu, ktorému nič nebráni, keďže globálne ekonomiky sa otriasajú najviac od 2. svetovej vojny.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: cena elektriny láme nové rekordy, plyn ďalej stúpa

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance