Bitcoin a dno korekcie podľa Rekt Capital
Bitcoin a dno korekcie podľa Rekt Capital. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Známy analytik Rekt Capital sa nedávno podelil na Twitteri o svoju predikciu, kedy Bitcoin dosiahne absolútne dno dlhodobého klesajúceho trendu. Svoju analýzu založil na fungovaní halvingových cyklov hlavnej kryptomeny a na základe toho predpovedá, kedy Bitcoin dosiahne dno.

Rekt Capital tvrdí, že kryptomeny dosiahnu dno korekcie vo štvrtom štvrťroku 2022. V príspevku na Twitteri uviedol, že Bitcoin v roku 2015 vytvoril dno 547 dní od halvingu a v roku 2018 to trvalo 517 dní. Ak teda Bitcoin dosiahne dno v tomto časovom rozmedzí, dno uvidíme už v štvrtom štvrťroku 2022.

Halvingový cyklus by mal z dlhodobého hľadiska posunúť cenu smerom nahor, keďže odmeny sú polovičné za rovnaký časový rámec, čo znamená navyšujúcu vzácnosť mincí. To by malo následne tlačiť cenu nahor, pričom ťažiari sú motivovaní transakčnými poplatkami.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Špičkový investičný stratég predpovedá: „Bitcoin by mohol explodovať o viac ako 2 200 %“

Dno korekcie neznamená, že Bitcoin bude hneď rásť

Dôležité je poznamenať, že ak má analytik pravdu a naozaj Bitcoin dosiahne dno koncom roka 2022, neznamená to, že cena začne okamžite rásť. Rekt Capital však spomenul, že je zbytočné hľadať ideálny vstup na trh ak z dlhodobého hľadiska uvažujeme nad kryptomenami ako nad rastúcimi aktívami.

Analytik si myslí, že nakupovanie Bitcoinu za aktuálne ceny vás privedie z dlhodobého hľadiska do zisku. Na záver je dôležité povedať, že nikto netuší, kde a kedy presne nastane dno Bitcoinu na ideálny nákup. Aktuálna situácia však nasvedčuje tomu, že korekcia je v konečnej fáze.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: Bear market ešte len začína, dominový efekt môže začať v blízkej dobe

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance