Burza Coinbase čelí žalobe
Burza Coinbase čelí žalobe. Zdroj: Shutterstock.com/rarrarorro

Americká kryptomenová burza Coinbase čelí žalobe vo výške 5 miliónov dolárov. Za všetko údajne môže bezpečnostný kolaps a porušenie federálnych zákonov.

Burza Coinbase čelí žalobe

Americká kryptomenová burza Coinbase čelí žalobe vo výške 5 miliónov dolárov. Za všetkým stojí skupina nespokojných zákazníkov, ktorí burzu obvinili z nedostatočného zabezpečenia účtu. Klienti mali údajne dlhodobo zablokované účty, čo nakoniec viedlo k výraznej finančnej strate. Burza okrem toho čelí žalobe aj za porušenie federálnych zákonov o cenných papieroch.

Hlavným žalobcom je George Kattula, podľa ktorého nemá burza na oficiálnom webe zverejnené informácie o výskyte kryptomien, ktoré sú považované za cenné papiere.

Ide o drzé porušenie federálnych a štátnych zákonov,“ uviedol Kattula.

Prečítaj si tiež: Inštitúcie napriek výpredaju svoje kryptomeny nepredávali!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Burza Coinbase je opäť v právnych problémoch
Burza Coinbase je opäť v právnych problémoch. Zdroj: Shutterstock.com/askarim

Žaloba obsahuje vážne obvinenia o zabezpečení účtov klientov, ktoré sú podľa žalobcov v jasnom rozpore s tým, čo burza oficiálne tvrdí. Podľa nespokojných zákazníkov boli ich účty bezohľadne vystavené možným útokom a krádežiam.

V rozpore so svojimi vyhláseniami Coinbase riadne nevyužíva štandardné postupy na zabezpečenie účtov spotrebiteľov. Nesprávne a bezdôvodne blokuje svojim spotrebiteľom prístup k ich účtom a finančným prostriedkom, a to buď na dlhšie časové obdobie, alebo natrvalo,“ uvádza sa v žalobe.

Burza Coinbase neprežíva v posledných mesiacoch práve ideálne obdobie. Zoznam nespokojných zákazníkov rastie a burza čelí vyšetrovaniu zo strany SEC-u pre únik a manipuláciu s dôvernými informáciami.

Čítaj ďalej: Charles Hoskinson: „Sankcie voči Tornado Cash stanovujú mimoriadne nebezpečný precedens“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance