FTX vyhlásil bankrot.
FTX vyhlásil bankrot. Zdroj: shutterstock.com/Natchapol18

Generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried (SBF) niekoľko dní žiadal o núdzové finančné prostriedky až do výšky 9,4 miliardy dolárov pre záchranu krypto burzy. V správe sa uvádza, že SBF oslovil aj kryptografické spoločnosti ako Tether, Okx a zakladateľa Tronu Justina Suna.

Pokusy však nevyšli a FTX vyhlásila bankrot. Sam Bankman-Fried sa vzdáva funkcie!

Topiaci sa Titanik hľadal posledné nádeje

Zatiaľ čo generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried informoval krypto-komunitu, že on a jeho tím budú hľadať finančné prostriedky od investorov, ostatné zdroje hovoria, že SBF hľadá až 9,4 miliardy dolárov.

V správe Wall Street Journal (WSJ) sa uvádza, že „ľudia oboznámení so záležitosťou“ tvrdia, že SBF žiada investorov o približne 8 miliárd dolárov.

Agentúra Reuters uviedla, že SBF žiada približne 9,4 miliardy dolárov. Túto informáciu jej poskytla osoba priamo oboznámená so záležitosťou.

Technický reportér agentúry Reuters Anirban Sen napísal:

„Bankman-Fried diskutuje o získaní približne 1 miliardy dolárov od zakladateľa kryptoburzy Tron Justina Suna, 1 miliardy USD od krypto burzy Okx, 1 miliardy USD od spoločnosti Tether a 2 miliardy dolárov od rôznych investičných fondov.

Čítaj tiež: Ďalšie problémy na obzore: spoločnosť BlockFi pozastavila výbery kryptomien klientom

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bankrot.
Bankrot. Zdroj: shutterstock.com/BreizhAtao

FTX oficiálne vyhlásila bankrot

Kryptoburza FTX dnes oficiálne oznámila, že v Spojených štátoch začína konkurzné konanie a Sam Bankman-Fried odstupuje z funkcie výkonného riaditeľa.

Tento krok prichádza niekoľko dní po tom, čo najväčšia kryptomenová burza a konkurent FTX, Binance, odstúpila od navrhovanej akvizície a zanechala ju v boji o získanie finančných prostriedkov od investorov či dokonca konkurentov.

Bojujúca spoločnosť hľadala záchranu kde sa len dalo po kríze likvidity spôsobenej zákazníkmi, ktorí si vyberali finančné prostriedky v takom tempe, že mnohí sa svojich aktív nakoniec podľa všetkého nedočkajú.

Táto udalosť potvrdzuje, že sektor vyžaduje razantnú reguláciu, ktorá by chránila predovšetkým záujmy bežných investorov, a nie veľkých hráčov, ako sme toho boli svedkami doteraz.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance