Bitcoin smeruje na 10 000.
Bitcoin smeruje na 10 000. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Hlavný komoditný stratég Bloomberg Intelligence Mike McGlone sa nedávno podelil o svoje myšlienky na to, ako nedávny krach burzy FTX ovplyvní cenu Bitcoinu v nasledujúcich týždňoch. V čase písania článku sa Bitcoin obchoduje na cenovej úrovni 16 526 dolárov a pokračuje v korekcii.

Bývalý generálny riaditeľ FTX Samuel Bankman-Fried (SBF) bezprostredne po krachu FTT reagoval:

„Naše tímy pracujú na odstránení nevybavených výberov. Tým sa odstráni kríza likvidity a všetok majetok bude krytý 1:1. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo sme Binance požiadali, aby prišli. Môže to chvíľu trvať, kým sa to urovná. Ospravedlňujeme sa za to, ale dôležité je, že zákazníci sú chránení.“

Realitou je ale fakt, že mnoho investorov svoje peniaze dodnes nevidelo a Binance dalo od potenciálnej kúpy FTX ruky preč. MCGlone preto upozorňuje, že podobné udalosti môžu vyvolať na trhu kapituláciu kryptomien, ktoré už aj tak boli pod silným predajným tlakom. Bitcoin by sa mohol prepadnúť až na hodnotu 10 000 dolárov alebo nižšie. Strata dôvery investorov v dôsledku pádu FTX je pre trh šokom, ale makroekonomické faktory môžu mať ešte horšie následky.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin pokračuje v korekcii

Ak sa pozrieme na cenový graf BTC, zistíme, že nedávne prelomenie pod support 18 000 dolárov bolo definitívne potvrdené a navyše posledný rastúci trend sformoval maximum presne na tejto úrovni, čo je typický bearish signál (zelený kruh). Transakčné objemy naznačujú, že Bitcoin má najbližší support od 12 000 dolárov a nižšie.

Bitcoin: spotová cena
Bitcoin: spotová cena. Zdroj: TradingView

Nie je preto prekvapením, že Bitcoin klesá z dôvodu neustáleho zvyšovania úrokových sadzieb. Posledná správa o inflácii ale priniesla pozitívne vyhliadky, čo by mohlo znamenať, že FED v budúcnosti tempo zmierni. Inflácia je medzitým na stále vysokej úrovni, takže k obratu trendu najbližšie mesiace nemusí vôbec dôjsť. Taktiež v prospech Bitcoinu môže byť stále znižujúca sa volatilita z dlhodobého hľadiska.

Obmedzená ponuka Bitcoinu je vo svete unikátna a dlhodobo by mala spôsobiť rast ceny. Trh ale musí zaznamenať aj vysoký dopyt, bez ktorého rast ceny nebude možný. Konzervatívni obchodníci by mali prečkať túto fázu, kým sa cena nestabilizuje aspoň na dva týždne.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomeny opäť sklamali a investori sa nepoučili. Ako sa sektor vyrovná s rokom 2022?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance